Log in

Brazylijska samba lepsza od niemieckiej maszyny [FOTO]

To miał być wielki hit, a okazało się, że z dużej chmury mały deszcz, ale po kolei… Do Niemiec wybraliśmy się we wtorek rano. Zajechaliśmy na godzinę 14, więc czasu było sporo. Jeśli czasu sporo to można coś zobaczyć.

Zatem szybki wypad pod Bramę Brandenburską i Reichstag. Oczywiście cały czas dominował aspekt sportowy, jednak w godzinach popołudniowych było widać demonstrację grupy ludzi z państwa arabskiego, niż kibiców w barwach narodowych. Po dość długim spacerze, wracamy na dworzec i udajemy się już w stronę stadionu.

I dopiero w okolicy dworca widzimy kibiców jednej jak i drugiej drużyny. Po kilku przystankach popularną Sbahn meldujemy się pod stadionem (ok. godz. 18.00). Bramy stadionu mają być otwarte o 18.45, więc jest trochę czasu aby zajrzeć w miejsca wokół stadionu. Tam oczywiście dominują budki z piwem, kiełbaskami, które  polecamy - cena 3 euro, oraz oczywiście pamiątki sportowe. Dochodzimy do strefy kibica, a tam na dzień dobry spotykamy byłego gracza Barcelony i Chelsea Brazylijczyka Juliano Bellettiego, który chętnie robi pamiątkową fotkę z nami. Emocje powoli sięgają zenitu. Udajemy się na sektor i powoli zaczynamy odliczać minuty do gwizdka sędziego. Wcześniej jeszcze oglądamy znakomitą oprawę w wykonaniu kibiców Niemiec, następnie hymny i zaczynamy…Trzeba wspomnieć, że kibice Niemiec nie zachowali kultury podczas wykonywania hymnu gości.

Tutaj właśnie zaczynają się nudy. Jesteśmy zawiedzeni postawą piłkarzy Niemiec, którzy raz za razem zostają ogrywani przez znakomicie dysponowanych tego dnia Brazylijczyków. Większość osób na pewno widziała ten mecz, więc nie będziemy szczegółowo go opisywać. Pierwsza połowa lepsza dla Brazylijczyków, którzy obejmują prowadzenie w 37. minucie po bramce Gabriela Jesusa. Katastrofalne błędy w bramce Niemców wyczyniał Kevin Trapp.
Druga połowa pod kontrolą Brazylii, ale gospodarze w końcu zaczęli coś grać i nawet stworzyli sobie kilka ciekawych sytuacji. Jednak tego wieczoru Brazylia nie dała się ograć, wygrała 1:0 i zdobyła Berlin, rewanżując się tym samym za półfinał MŚ 2014 i porażkę 1:7. Po skończonym meczu powrót do samochodu i wracamy do Polski…

Zapraszamy do darmowej zabawy w typowanie wyników Mistrzostw Świata w Rosji  - LINK DO PLATFORMY KICKTIPP.PL