Log in

LO: Beniaminek z Ożarowic zaskoczył Odrę! [VIDEO]

Piast Ożarowice zremisował 2:2 (2:0) z Odrą Miasteczko Śląskie. Beniaminek ligi zaskoczył Odrę grą wysokim pressingiem i o mało nie ograł wicemistrza ubiegłego sezonu!

Zapraszamy do zabawy w typowanie wyników ligi na platformie Kicktipp.pl LINK DO TYPERA LIGI TUTAJ

Goście od samego początku postawili na ofensywę. Chcieli szybko wbić piłkę do bramki beniaminka ligi. Jednak nie udało się w pierwszych minutach meczu zaskoczyć obrony Piasta. W kolejnej części gry to gospodarze przeszli do ataku oraz wysokiej gry pressingiem. W 9 minucie Tadeusz Bąbik uderzył piłką w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Krzysztofa Budnego. Cztery minuty później bliskie krycie przyniosło efekt. Podanie Bogumiła Dzilińskiego do bramkarza przeciął Bąbik. Minął bramkarza i już w 13 minucie sezonu beniaminek mógł cieszyć się z bramki. Wicelider poprzedniej sezonu chwilę później dostał kolejny cios. Bąbik zagrał prostopadłą piłkę do Piotra Kocot, który dośrodkował w pole karne. Piłkę odbił obrońca, a następnie do niej najszybciej dobiegł...Kocot, który został sfaulowany przez Daniela Brzezinę. Karny na bramkę, pewnym strzałem, zamienił Kamil Frączek.

Tuż po przerwie piłkę ręka w polu karnym zagrał Dawid Dąbrowski. Kamil Walesa zdobył gola kontaktowego strzałem w środek bramki. Mecz przez resztę drugiej połowy był wyrównany z lekką przewagą Piasta, której nie mógł zamienić na bramkę. W 81 minucie świetną akcją popisał się jednak Mateusz Pączek, który minął dwóch rywali i zagrał prostopadłą piłkę do Kamila Turowskiego. Napastnik gości technicznym strzałem pewnie pokonał Michała Koja.

Mecz mógł się podobać. Boisko było mokre po ostatnich burzach, dzięki czemu trudno było opanować futbolówkę. Beniaminek z Ożarowic zaskoczył Odrę i z przebiegu gry to gospodarze mogą czuć duży niedosyt po tym spotkaniu.

Piast Ożarowice - Odra Miasteczko Śląskie 2:2 (2:0)

1:0 Tadeusz Bąbik
2:0 Kamil Frączek (faul na Piotrze Kococie)
2:1 Kamil Wałęsa (rzut karny)
2:2 Karol Turowski

Skład Piasta: Michał Koj - Marcin Kocot, Kamil Furtak, Dawid Dąbrowski, Kamil Stuczeń (75' Michał Góra), Bartosz Osuch, Kamil Frączek, Tadeusz Bąbik, Piotr Kocot, Pavlo Zorianskyi (80' Pascal Łukowiak), Mateusz Przybylak (45' Mateusz Gubała)

Rezerwowi: Daniel Elzner, Michał Trefon, Michał Woźniak,

Trener: Rafał Dulęba