Log in

LO4: Tomaszewski zatrzymał Anglię, Porada zatrzymał Cyklon. [FOTO]

• Napisane przez Rafał Sacha
  • 0 komentarzy

Tak tak, kiedyś Jan Tomaszewski zatrzymał Anglię na Wembley w 1973, w sobotę Bartosz Porada zatrzymał Cyklon. To on był głównym bohaterem meczu. To jemu piłkarze Łagiszy powinni dziękować za to, że do 85. minuty nie przegrywali co najmniej 0:5, a byłby to najmniejszy wymiar kary, bo mogło być znacznie więcej.

Początek meczu pokazał, że Cyklon nie będzie łatwym kąskiem dla gospodarzy. Już w 10. minucie Michał Woźniak zamiast wjeżdżać w pole karne, oddał strzał nad poprzeczką. Potem Łagisza odpowiedziała 2 próbami (strzał Macieja Wojtynka – źle trafił w piłkę i akcja Adriana Kardasia – źle podał piłkę zamiast strzelać). W 20. minucie kolejna akcja gości z gatunku bramkowych.  Łukasz Nowak zwlekał ze strzałem będąc sam przed Poradą i został zablokowany. Gospodarze odpowiedzieli akcją Daniela Nowaka, który popisał się ostrą wrzutką, lecz Damian Koch minął się z piłką, a strzał Wojtynka złapał na linii bramkarz Cyklonu Arkadiusz Żerdziński. Pierwsza połowa remisowa, gospodarzom bardzo zależało na zdobyciu bramki, ale to goście mieli groźniejsze sytuacje.

W drugiej połowie oglądamy festiwal nieskuteczności w wykonaniu gości. Choć między 46, a 50 minutą gospodarze oddali 3 strzały (Kardaś, Koch, Bartkiewicz). W 53. minucie goście trafiają w poprzeczkę. W 58. minucie ponownie Nowak ratuje Łagiszę, blokując strzał jednego z graczy Cyklonu. W 62. minucie Nowak minimalnie strzela nożycami, ale piłka przechodzi obok słupka bramki gospodarzy. W 65. minucie mała kontrowersja, ponieważ Porada wypuścił piłkę z rąk, po czym odwrócił się i złapał ją. Gospodarze twierdzili, że bramki nie było, goście natomiast twierdzili inaczej. Jedynie chyba VAR mógłby rozstrzygnąć, czy piłka przekroczyła całym obwodem linię bramkową czy nie.

Kolejna akcja gości i znów Porada w 67. minucie dwukrotnie ratuje swój zespół od straty bramki. W 70. minucie Wojtynek w sytuacji sam na sam przegrywa pojedynek z Żerdzińskim. W 81. minucie rezerwowy Cyklonu mógł spytać Poradę w który róg strzelić. Wybrał 3 wariant, trafił w bramkarza gospodarzy…I w końcu w 85. minucie nie kto inny jak sam „DIDI” wziął sprawy w swoje…nogi i zdobył 1 bramkę na raty dla Łagiszy. Cyklon jeszcze ruszył odrabiać straty, ale nadział się na kontrę gospodarzy, po której padła bramka. Pechowym strzelcem od którego odbiła się piłka i wpadła do bramki był Szymon Kraczyński.

Gospodarze po końcowym gwizdku mogli odetchnąć z ulgą, a goście ze złością opuszczali murawę, bo zmarnować tyle setek nie przystoi.

Zapraszamy wszystkich do darmowej zabawy w typowaniu wyników ligi - LINK DO PLATFORMY KICKTIPP.PL

Przypominamy, że w tej zabawie możesz przyłączyć się w każdej chwili.

SKS Łagisza - Cyklon Rogoźnik 2:0 (0:0)