Log in

1L: Dobra inauguracja w Częstochowie... tylko goli brak

Tak jednym zdaniem można podsumować 90 minut debiutu częstochowskiego Rakowa w Nice 1 lidze, mecz z legnicką Miedzią stał naprawdę na bardzo wysokim poziomie.  Podopieczni trenerów Papszuna i Nowaka, mimo ogromnego upału, przez cały mecz starali się dostarczyć  satysfakcji wszystkim kibicom, którzy zdecydowali się przyjść na trybuny przy Limanowskiego.

A przyszło ich sporo, bo 3612  i wszyscy opuszczając trybuny  byli niezwykle zadowoleni mimo braku goli. Sytuacji ku temu nie brakowało , Raków swoją inauguracyjną bramkę mógł zdobyć już w pierwszej minucie, ale świetną interwencją popisał się Paweł Kapsa. Później swoje sytuacje mieli jeszcze Figiel, Papikyn czy Oziębała . Także swoje sytuacje mieli goście, najbliżej zdobycia gola był Frank Adu, który w drugiej połowie będąc oko w oko z Lisem zdecydował się na silne uderzenie w krótki róg, golkiper gospodarzy też nie dał się zaskoczyć.

Na boisku przez cały mecz dominowała fantastyczna  walka o każdy metr boiska godna nawet rozgrywek Lotto Ekstraklasy. Mecz ten ostatecznie był dobrą zapowiedzią postawy drużyn w sezonie 2017/18. Jedyne czego jeszcze kibice drużyn Miedzi i Rakowa nie dostali to radości za zdobytych bramek, ale ta nadejdzie, bo o to,  że worek z bramkami zdobytymi przez Raków i Mied się otworzy jesteśmy dziwnie spokojni.

Raków Częstochowa - Miedź Legnica 0-0

Kartki:   78. Oziębała (RAK), 86. Figiel (RAK), 90+1. Łabojko (RAK) – 50. Adu (MLE), 66. Garguła (MLE)

Posiadanie piłki: 53 % : 47 %.

Strzały na bramkę: 11:7. Strzały niecelne: 6:5. Rzuty rożne: 10:12. Spalone: 2:2. Faule: 7:6.

Raków Częstochowa: M. Lis – Ł. Góra, A. Niwulis, L. Duriska, J. Łabojko – R. Figiel, P. Malinowski, P. Oziębała (87. Wróbel), A. Papikyan (80. Tomalski) – K. Wójcik, J. Embalo (86. Czerkas)

Rezerwowi: M. Kos, A. Mesjasz, D. Boateng, I. Sapała, T, Wróbel, H. Tomalski, A. Czerkas

Miedź Legnica: P. Kapsa – W. Łobodziński, F. Adu, R. Augustyniak (68. Egerszegi), J. Vojtus – Ł. Garguła (66. Barreno), M. Bartkowiak, O. S. Cabrera (84. Bartulovic), G. Bartczak – P. Zieliński, T, Bożić

Rezerwowi: Ł. Sapela. M. G. Barreno, M. Bartulovic, T. Egerszegi, J. De Amo Perez, T. Żyliński, F. Stasiak

Sędziowie: Wojciech Myć (Sędzia główny, Lublin) – Zbytniewski, Kostrzewa (sędziowie asystenci) – Małyszek (sędzia techniczny)

Widzów: 3612

Zapraszamy do darmowej zabawy w typowanie wyników 1 ligi - LINK DO PLATFORMY KICKTIPP.PL