Log in

4L1: Trener Andrzej Orzeszek o przygotowaniach

  • Napisane przez Sebastian Dziedzic
  • 0 komentarzy

Podopieczni trenera Andrzeja Orzeszka trenują już od 10 stycznia i za nimi już trzy spotkania sparingowe. Zawiercianie testują nowych zawodników i również o nich rozmawialiśmy ze szkoleniowcem Warty.

 

Sebastian Dziedzic: Panie Trenerze pierwsze mecze sparingowe za Wami i widać, że wyciągacie wnioski z rundy jesiennej, ponieważ pozyskanie bramkarze, środkowego obrońcy i pomocnika to był priorytet jeśli chodzi o Wartę?

Andrzej Orzeszek: Dokładnie tak jak Pan powiedział, po pierwszej rundzie dokonaliśmy analizy, gdzie musimy dokonać wzmocnień i uzupełnień. Na pewno rozglądamy się jeszcze za napastnikiem bramkostrzelnym, ale to nie jest łatwe, bo chyba wszyscy takiego szukają i wszyscy w tej kwestii się rozglądają. Dzisiejszy sparing był wartościowy, bo Śląsk Świętochłowice jest solidnym czwartoligowcem mimo to, że jest to beniaminek. Wynik jest taki mało ciekawy 2-6, ale gdyby popatrzeć na sytuację z jednej i drugiej strony to śmiało mogło się zakończyć te spotkanie wynikiem około 7:7. Trochę za prosto straciliśmy bramki w pierwszej połowie, bo praktycznie cztery pierwsze bramki strzeliliśmy sobie sami, dwa rzuty wolne niepotrzebne, rzut karny i chyba błąd sędziego przy tym czwartym trafieniu. Potem złapaliśmy kontakt na 2:4 mają kilka sytuacji niewykorzystanych, ale znów przeciwnik miał dwie sytuacje, które zamienił na bramki. Jest to sparing i ten wynik nie jest najważniejszych tak jak wtedy kiedy wychodzi się na boisko grać o trzy punkty. Myślę, że wyciągniemy z niego wnioski i w następnym sparingach pokarzemy się z lepszej strony. 

SD: Nad czym oprócz motoryki i budowaniem siły fizycznej głównie skupiacie się na zajęciach treningowych?

AO: Wiadomo, że jest to okres pracy nad wytrzymałością siłową i ogólną, ale z racji tego, że mamy boisko do dyspozycji i warunki są takie że możemy na nim trenować więc staramy się dużo pracować nad taktyką, zgraniem zespołu jednak kilka nowych osób jest i musi to zafunkcjonować, a na to potrzeba czasu. 

SD: Uda się wkomponować wszystkich nowych zawodników do składu?

AO: Wszystko na to wskazuje narazie, że cała trójka, która przyszła z Soły na pewno będzie wzmocnieniem. Krystian Furgacz też jest typowym środkowym pomocnikiem, który potrafi piłkę w odpowiednim momencie przytrzymać, ale też i ją dograć, może jeszcze ma pewne braki motoryczne po kontuzji, ale na pewno ze swoimi umiejętnościami jest bardzo wartościowym zawodnikiem.

 

Zapraszamy wszystkich do darmowej zabawy w typowaniu wyników ligi - LINK DO PLATFORMY KICKTIPP.PL

Przypominamy, że w tej zabawie możesz przyłączyć się w każdej chwili.

Źródło: Sebastian Dziedzic

 

 

Media

Skrót spotkania Szombierki Bytom - Sparta Lubliniec 1:1 Źródło: Slaskie.tv
Ostatnio zmienianypiątek, 18 maj 2018 22:59

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.