Log in

4L1: Szczaksa jeszcze ma szanse

  • Napisane przez Sebastian Dziedzic
  • 0 komentarzy

Szczakowianka ma jeszcze szanse na pozostanie w lidze, choć są one iluzoryczne, nie zmienia jednak to faktu, że podopieczni trenera Stawowego sprawili niespodziankę wygrywając w przed ostatniej kolejce z bardzo dobrze spisującą się Przemszą. 

Warunki pogodowe do gry były bardzo ciężkie i to samo można niestety powiedzieć o tym spotkaniu. Już dawno nie odnotowaliśmy tak mało klarownych sytuacji w jednym meczu, co nie znaczy, że nie miał on znaczenia dla drużyn, które rywalizowały na świetnie przygotowanej murawie. W 3 min. Łukasz Burczyk szybko wymienił podania przed polem karnym, ale uderzył obok słupka. Ten sam efekt miała sytuacja z 17 minuty kiedy Burczyk wycofał na 17 metr do Setlaka. Chwilę później aktywny w tym spotkaniu Kiedroń wszedł lewą stroną w pole karne, ale jego dobrą wrzutkę w ostatniej chwili przeciął obrońca. W końcu w 37 min. Czogała z ponad 30 metrów rozgrzał Boreckiego, który musiał wznieść się na wyżyny swoich umiejętności.

Po przerwie kibice gospodarzy coraz bardziej wyrażali swoją dezaprobatę na poczynania niektórych zawodników, ale zmianę tego nastroju dała akcja z 57 minuty kiedy Molenda wrzucił piłkę z prawej strony, ta odbiła się od boiska i nabiegł na nią wślizgiem Niedzielski kierując ją obok wewnętrznej części słupka. Kolejna klarowna sytuacja miała dopiero miejsce w 86 minucie i znów przyniosła zmianę wyniku, po bardzo szybkiej kontrze lewą stroną Czogały, boczny pomocnik wyłożył piłkę Miłoszowowi Socha, a ten umieścił futbolówkę obok Boreckiego. Był to dowód,  że taktyka gospodarzy przyniosła spodziewany efekt. W doliczonym czasie dwukrotnie próbował zaskoczyć Kojdeckiego Ból, ale raz obok twierdzy bramkarza, a drugi nad.  

 

SZCZAKOWIANKA JAWORZNO - PRZEMSZA SIEWIERZ 2:0 (0:0) 
1:0 Niedzielski 57 min.

2:0 Socha 86 min.


JSP: Kojdecki- Holewa, Dębski, Sanok, Dworak- Kędroń (93. Smolik), Biskup, Czogała, Molenda- Janeczko (92. Kamiński), Niedzielski (68. Socha) 
LKS: Borecki- Boryczko, Kapias, Tokarz (46. Pietrycha), Tora- Niesyto, Ból, Setlak, Ząbek (68. Tutaj)- Gielza, Burczyk (67. Pająk)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło własne

 

 

Ostatnio zmienianyniedziela, 05 sierpień 2018 13:30

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.