Log in

4L1: Warta wygrywa w Memoriale im. S. Grzybowskiego

  • Napisane przez Sebastian Dziedzic
  • 0 komentarzy

W Poraju odbył się XVI memoriał im. Stanisława Grzybowskiego, a najważniejsze spotkanie odbyło się o godz. 17:00, pomiędzy dwoma przedstawicielami IV ligi, tj. miejscową Polonią, a Wartą Zawiercie. Jedyna bramka padła w 57 minucie po dośrodkowaniu z rogu Bartusiaka, które głową wykończył Adrian Marek. 

 

Memoriał odbył się już po raz XVI i przy ul. Sportowej fani piłki nożnej mogli oglądać sportową rywalizację od najmłodszych adeptów po drużynę oldboyów. Zgromadzeni kibice czwartoligowców mogli zapoznać się z nowymi twarzami w drużynach, jak i zawodnikami jeszcze przymierzanymi do obu zespołów.

W szeregach gospodarzy zobaczyliśmy bardzo doświadczonego Mateusza Kosa z Rakowa Częstochowa, Łukasza Toborka i Jana Gładysz z Orła Kiedrzyn, Eryka Krupę oraz Marcina Kowalskiego ze Skry Częstochowa. W najbliższych dniach zostaną też dopięte transfery trzech zawodników z bardzo solidnej drużyny szczebla centralnego.

O transferach Warty informowaliśmy już wcześniej na naszych łamach (od red. Dawid Wrona, Sebastian Szwaja, Marcin Smarzyński, Jacek Jarnot), a blisko zespołu z Moniuszki jest czterech młodzieżowców. Grono zawodników odchodzących (od red. Sławomir Liberski, Marcin Rybka, Patryk Bajor, Przemysław Żemła, Sebastian Kubik, Piotr Stasiowski) prawdopodobnie powiększy Mateusz Wosik ostatnio wypożyczony do LZS-u Mrzygłód.

"W dzisiejszym sparingu nie pokazaliśmy maksimum swoich możliwości, ponieważ wiemy, że z Polonią przyjdzie nam się zmierzyć w lidze. Dodatkowo cały czas jeszcze rotujemy i szykujemy najlepszego rozwiązania, czy to będzie ta dwójka napastników czy też dwójka innych których dziś nie miałem w dyspozycji. Na pewno mamy szeroką kadrę, którą będę chciał rotować i każdy z zawodników, którzy zostali w klubie dostanie swoją szansę, tak aby walczyć o jak najlepsze wyniki dla Warty. Szukamy też kolejnych rozwiązań przy stałych fragmentach, wiemy, że zespoły nas postrzegają jako drużynę, która przy tym elemencie potrafi zrobić wiele. Żaden z przeciwników nie będzie łatwy i nawet dzisiejszy sparing to pokazał. W czwartej lidze są ciekawi zawodnicy, widać że działacze wyciągnęli wnioski z ostatniego półrocza i nie będzie łatwo. Liga zaczyna się na nowo i każdy będzie walczył o trzy punkty. Ciekaw jestem też rundy rewanżowej, czy zobaczymy deja vu z poprzedniego sezonu. W Sole były momenty, że dysponowałem silną ławką, ale również takie, gdzie oprócz wyjściowej jedenastki miałem 3, 4 zmienników, którzy jak wchodzili dawali z siebie wszystko, w Warcie mamy mocną kadrę i tak jak mówiłem będziemy rotować, żeby każdy grał, ale i wnosił świeżość w nasze poczynania, tak aby wynik końcowy był satysfakcjonujący." ocenił trener Stemplewski.

Polonia Poraj - Warta Zawiercie 0:1

Marek 57

PP: (I połowa) Kos- Toborek, Mizgała, Konieczko, Krupa- zt 1, Psonka, Swatek, Piwiński, zt 2- Gładysz

(II połowa) zt 3- Toborek, Konieczko (55. zt 4), Mizgała, Krupa- zt 5, Swatek (75. Wosiewicz), Psonka (80. Kaziszyn), Piwiński (80. Pawłowski), zt 6- Kowalski

KP: Maścibrzuch- Wrona, Marek, Drzymont, Szwaja- Adamiecki, Grim, Furgacz, Janosz- Jarnot, Smarzyński

(II połowa): Harkawy- Wrona (70. Klama), Marek, Drzymont, Jamróz- Adamiecki, Bartusiak, Wawoczny, zt 1- Smarzyński, Jarnot 

Zapraszamy wszystkich do darmowej zabawy w typowaniu wyników ligi - LINK DO PLATFORMY KICKTIPP.PL

Przypominamy, że w tej zabawie możesz przyłączyć się w każdej chwili.

 

 

Media

Skrót spotkania Szombierki Bytom - Sparta Lubliniec 1:1 Źródło: Slaskie.tv
Ostatnio zmienianyniedziela, 05 sierpień 2018 13:36

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.