Log in

BL: Fortuna kołem się toczy! Emocje w Düsseldorfie, niesamowita końcówka. [FOTO]

Wyjeżdżając do Duesseldorfu zastanawiałem się, czy i jak szanse ma Fortuna w potyczce z TSG Hoffenheim. Obawiałem sie też poziomu spotkania, bo wiadomo było, że spotka się jeden z największych kandydatów do walki o utrzymanie z drużyną z aspiracjami. Do tego ton i zapowiedzi trenera TSG, Nagelsmanna, mógł dawać do zrozumienia, że Fortuna ma nikłe szanse choćby na punkt.

Ponad 40 tysięcy kibiców zasiadło w sobotę na stadionie w oczekiwaniu na występ swoich drużyn. Frekwencji nie podniosła ekipa gości, których w Duesseldorfie pojawiło się nie więcej niż tysiąc. Był za to założyciel i obecny szef firmy Kicktipp GmbH, Janning Vygen, dzięki której możecie bawić się w darmowe typowanie wielu lig europejskich na platformie stworzonej właśnie przez niego. Kilka milionów osób w Niemczech od kilkunastu lat z powodzeniem zakłada swojego własnego, darmowego typera lub przyłącza się do już istniejących. Polska wersja wystartowała na początku roku 2017 i w krótkim czasie przekonała sporo osób do korzystania z jej zasobów.

Mecz rozpoczął się dość nerwowo, ale od początku nie było widać, że Fortuna będzie się tylko bronić. Z minuty na minutę goście podkręcali tempo, szczególnie lewą stroną za sprawą Nico Schulza, który złapał naprawdę formę. Jego szybkość i wyszkolenie techniczne jest naprawdę godne podziwu. Nico uczestniczył w wielu składnych atakach TSG, ale w sobotę jakby nie było gościom dane zdobycie trzech punktów. Wyprzedzając nieco fakty, największym pechowcem spotkania był zawodnik Hoffenheim, Kramaric, który nie trafił do pustej bramki.

Pod koniec pierwszej połowy Fortuna przeprowadziła szybki atak, zakończony pięknym dośrodkowaniem i jeszcze piękniejszą główką Alfredo Moralesa, po której piłka wylądowała w bramce bezradnego bramkarza TSG, Baumanna. Wydawało się, że eksplozja radości wśród fanów F95 nie będzie miała końca. W tym momencie potwierdziło się także moje przypuszczenie, że pomimo wszystkich możliwych statystyk na korzyść Hoffenheim, to Fortuna wyjdzie zwycięsko z tej potyczki. Do mojego typu 2:1 brakowało jeszcze troszeczkę dramaturgii.

Druga połowa to już nie przelewki i Hoffenheim włączył trzeci, czwarty czy piąty bieg, ale i to wszystko nie dawało efektów. Oczy kibiców Fortuny wybałuszały się z minuty na minutę, atmosfera stawała się coraz bardziej nerwowa, a przy tym pojawiały sie głosy, czy jest szansa na wyjście z tej opresji. W 86 minucie Reiss Nelson doprowadza do remisu i zaczyna się spekulacja, czy aby da się uratować remis. Ekipa Fortuny nie rezygnuje jednak, szuka i znajduje szczęście w końcówce spotkania. Szybka akcja w 88 min, faul w polu karnym i pewnie wykonany rzut karmny przez Dodi Lukebakio, który wszedł w 67 minucie i mocno dał się we znaki obrońcom gości. Kilka jego dryblingów wyglądało naprawdę imponująco.

Tym samym było to pierwsze zwycięstwo w Bundeslidze od roku 2013, gdzie w kolejce 22, 16 lutego, Fortuna pokonała SpVgg Greuther Fürth 1:0. Bezgraniczna radość, która ze stadionu przeniosła się do pubów, których w stolicy Nadrenii-Westfalii nie brakuje. Rozmowy o meczu i nie tylko toczyły się do późnych godzin...

Nieoczekiwanie spotykałem na lotnisku trenera zwycięskiej Fortuny Friedhelma Funkel. Czasu wystarczyło na zrobienie pamiątkowej fotki i wymianie kilku zdań na temat sobotniego meczu.

Krótko o meczu Funkel powiedział: "Początek spotkania był faktycznie nerwowy, bo wiadomo było, że z takim przeciwnikiem jak Hoffenheim nie można pozwolić sobie na zbyt wiele błędów. Udało nam się to trudne zadanie dzięki wielkiej ambicji i woli walki całej drużyny, choć muszę przyznać, że mieliśmy w sobotę troche szczęścia, że przeciwnik nie był w wyborowej formie strzeleckiej. Do tego pomogła nam na pewno wspaniała atmosfera i doping kibiców na stadionie."

O reprezentancie Niemiec, Nico Schulz z Hoffenheim: "to bardzo szybki i wyśmienicie technicznie wyszkolony zawodnik, który jest obecnie w optymalnej formie i na pewno będzie sprawiał sporo kłopotów swoim przeciwnikom".

O Marcinie Kamińskim, nowym zawodniku, który przeszedł z VfB Stuttgart do Fortuny w ostatnim momencie okienka transferowego: "Jego wzrost będzie odgrywał rolę w pojednynkach główkowych, a dodatkowym atutem gra lewą nogą. Jego pierwszy wystep można zaliczyć do udanych, choć na pewno było widać, że potrzebuje jeszcze czasu, aby poznać styl i grę drużyny. Od momentu przejścia, trenował z nami tylko trzy razy, potem była przerwa na reprezentację, więc nie udało się przećwiczyć wielu sytuacji. Marcin to bardzo dobry zawodnik, którego na pewno będziemy potrzebować w dalszej walce o punkty".

W przyszłą sobotę wracam znowu na swoje miejsce na Stadionie Olimpijskim  w Berlinie i będę emocjonował się spotkaniem Herthy BSC z Borussią Mönchengladbach. Początek spotkania 15.30.

Jeśli chciałbyś pisać i opiekować się Bundesligą na naszym portalu, napisz nam krótką wiadomość mailową.

Zapraszamy do darmowej zabawy w typowanie wyników ligi - LINK DO PLATFORMY KICKTIPP.PL

Fortuna Düsseldorf - TSG 1899 Hoffenheim 2:1 (1:0)

Bramki:
1:0 - 45.min Alfredo Morales
1:1 - 86.min Reiss Nelson
2:1 - 88.min Dodi Lukebaki (karny)

Składy:
Fortuna Düsseldorf: Michael Rensing, Kaan Ayhan, Adam Bodzek, Marcin Kamiński, Jean Zimmer, Marcel Sobottka, Niko Gießelmann, Matthias Zimmermann, Alfredo Morales, Marvin Ducksch, Rouwen Hennings

Trener: Friedhelm Funkel

TSG Hoffenheim: Oliver Baumann, Håvard Nordtveit, Kevin Vogt, Stefan Posch, Pavel Kadeřábek, Florian Grillitsch, Nico Schulz, Leonardo Bittencourt, Andrej Kramarić, Joelinton, Ádám Szalai

Trener Julian Nagelsmann

Sędziował: Tobias Stieler (Hamburg)

Źródło własne

Media

Skrót meczu Fortuna Düsseldorf - TSG 1899 Hoffenheim kanał youtube.com BildFussball
Ostatnio zmienianywtorek, 18 wrzesień 2018 00:00