Log in

BL: Hertha BSC na zakręcie

Tytuł artykułu nie został wybrany przypadkowo. Berliński klub znajduję się na ostrym zakręcie w aspekcie sportowym i organizacyjnym. Walka o utrzymanie wkracza w finałową fazę. Kierownictwo klubu snuje kolejne plany na przyszłość.

W ostatnich dwóch latach temat Hertha BSC jest ciągle na topie. Jedni wykorzystują go do snucia planów o Big City Club inni szydzą, że poza paroma frazesami nic się nie zmienia. Kierownictwo, trenerzy,  zawodnicy, milony za transfery, Liga Mistrzów, własny stadion, spekulacje - wszystko jakby bez końca.

Najważniejsze dla klubu są teraz tylko punkty i te właśnie trzeba zdobywać, niezależnie od tego, kto jest przeciwnikiem. Po długo oczekiwanym zwycięstwie nad FC Augsburg, na liście BSC znajduje się Borussia Dortmund. Sobotnie spotkanie odbędzie się o 18.30 na Signal-Iduna-Park w Dortmundzie. Gospodarze, po dotkliwej porażce w lidze przeciwko FC Bayern, zremisowali we wtorek w Lidze Mistrzów z FC Sevilla 2:2 co dało im awans do ćwierćfinału. Być może zawodnicy BVB bedą lekko zmęczeni, co daje szansę na punkty dla BSC, choć na pewno wiele będzie zależeć od dyspozycji Erlinga Haalanda, który w ostanim czasie trafia do bramki z zamkniętymi oczami. Cztery bramki (2 przeciwko FCB, 2 przeciwko FC Sevilla) w cztery dni mówią za siebie.

Na dzisiejszej konferencji przedmeczowej można było usłyszeć od Pala Dardai i Arne Friedrich o dobrej atmosferze w drużynie i dążeniu do wspólnego celu, jakim jest jak najszybsze utrzymanie w Bundeslidze. Obydwaj są przekonani, że z Dortmundu można przywieźć punkty.

Berlińczycy rozpoczną mecz po raz kolejny dwójką z przodu. Na pytanie o napastników w pierwszym składzie Pal Dardai odpowiedział: "Jeszcze nie jestem zdecydowany, która dwójka wybiegnie na boisko, a kto otrzyma rolę jokera".

O drużynie: "Atmosfera w szatni jest z dnia na dzień coraz lepsza. Wpólnie intensywnie trenujemy i tą intensywmność musimy utrzymać. Ważne jest, żeby efekty terenigu zademonstrować podczas spotkania. Nieważne, czy w Dortmundzie, czy Leverkusen - musimy zdobywać punkty!"

Erling Haaland - Dardai: "Spróbujemy wspólnie go zatrzymać. Po meczu możcie mnie spytać, czy nam się to udało." Arne Friedrich: "To będzie wielkie zadanie dla naszych zawodników, żeby go  kontrolować. Nasi zawodnicy mają możliwość pokazać mu jacy są dobrzy . Erling Haaland jest niesamowicie silnym piłkarzem. Jego fenomen polega nie tylko na jego doskonałej skuteczności, ale także pozytywnego nastawienia w walce o każdą piłkę".

Obrońcy - Dardai: "Nasza trójka obrońców jest naprawdę bardzo szybka, więc możemy trzymać przeciwnika na krótki dystans, do tego grają dobrze głową - po prostu potrafią grać w piłkę."

O strachu przed przeciwnikiem nie ma wielkiej mowy, Arne Friedrich : "W Bundeslidze może wygrać każdy z każdym. Dlaczego nie moglibyśmy wygrać z BVB? Wiemy, że Borussia jest faworytem, a my jesteśmy w ciężkiej sytuacji, ale my chcemy i musimy takie mecze wygrywać"

 

Sobota, 13 marca 18:30

Borussia Dortmund - Hertha BSCŹródło: eurokick.pl

Jeśli chciałbyś pisać i opiekować się Bundesligą na naszym portalu, napisz nam krótką wiadomość mailową.

Zapraszamy do darmowej zabawy w typowanie wyników ligi - LINK DO PLATFORMY KICKTIPP.PL

 

Źródło DFL/DPA/EuroKick.pl

 

 

Media

Ostatnio zmienianyczwartek, 11 marzec 2021 15:30

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.