Log in

BL: Baum o zwolnieniach trenerów - "Jedenaście miesięcy kontrakt"

Wyróżniony BL: Baum o zwolnieniach trenerów - "Jedenaście miesięcy kontrakt"

Były trener Bundesligi Manuel Baum skrytykował dużą liczbę zwolnień trenerów w niemieckim futbolu. "W Niemczech mamy teraz średni okres kontraktu wynoszący jedenaście miesięcy" - powiedział 43-latek w rozmowie z Sports Information Service (SID) podczas Kongresu w Kolonii: "Niestety, jako trener możesz myśleć praktycznie tylko krótkoterminowo".

 

W 2020 roku Baum został zwolniony po zaledwie trzech miesiącach urzędowania z Schalke 04, późniejszego spadkowicza z Bundesligi. Wcześniej pracował dla FC Augsburg (2016-2019). "Na pewno byłoby lepiej, gdyby kluby podejmowały bardziej strategiczne decyzje" - powiedział. Jednak "cykl życia trenera" staje się coraz krótszy: "Jeśli po pięciu latach, poza najlepszymi trenerami, nie jesteś już tak poszukiwany, to co możesz robić?"

Baum chętnie wróciłby na ławkę trenerską. "Oczywiście Bundesliga jest bardzo ekscytująca", powiedział, "ale jako trener musisz także zbudować sobie drugi filar, aby móc podejmować autentyczne decyzje w trudnych sytuacjach. Jest to jedyny sposób, aby upewnić się, że nie "podejmujesz decyzji, za którymi nie stoisz tylko po to, aby utrzymać pracę".

Dla swojego byłego klubu z Gelsenkirchen Baum spodziewa się trudnego sezonu nawet po zwolnieniu Franka Kramera. "Musisz być realistą... Skład nie jest z natury ułożony w taki sposób, że dzieje się to automatycznie. Mając na uwadze cel Schalke, jakim jest utrzymanie ligi: Drużyna nie daje więcej".

W najbliższą niedzielę Schalke 04 zagra na stadionie Olimpijskim w Berlinie przeciwko Hertha BSC.

Źródło: onlineliga.de

Jeśli chciałbyś pisać i opiekować się Bundesligą na naszym portalu, napisz nam krótką wiadomość mailową.

Zapraszamy do darmowej zabawy w typowanie wyników ligi - LINK DO PLATFORMY KICKTIPP.PL

 

Źródło: EuroKick.pl/onlineliga.de

 

 

Media

Ostatnio zmienianyczwartek, 20 październik 2022 14:59

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.