BL: VfL Bochum - Kadrowe trzęsienie ziemi!

Na drużynę VfL Bochum, której udało się utrzymać w Bundeslidze dzięki wygranej w barażach z Fortuną Düsseldorf, czeka prawdziwe kadrowe trzęsienie ziemi.  

Klub opuści filar drużyny, 30 letni Kevin Stöger, którego doskonały występ w barażu o pozostanie w Bundeslidze, pomógł VfL uciec spod gilotyny. 

Oprócz ofensywnego pomocnika Stögera, który jest łączony z Unionem Berlin i Borussią Mönchengladbach, VfL żegna się także ze skrzydłowym Takumą Asano (29), drugim po Stögerze najlepszym strzelcem drużyny. Ponadto wygasające kontrakty pomocników Philippa Förstera (29) i Patricka Osterhage (24), napastnika Gonçalo Paciência (29), obrońców Danilo Soaresa (32) i Moritza Römlinga (23) oraz Kevena Schlotterbecka nie zostaną przedłużone. Oprócz Andreasa Luthe (37), który ogłosił zakończenie kariery, z drużyny odchodzi także bramkarz Michael Esser (36).

Dziesięć odejść na łączną wartość rynkową ponad 19 milionów euro, stanowi 30 procent całkowitej wartości drużyny VfL. Bochum nie sfinalizowało do tej pory żadnych nowych kontraktów na nadchodzący sezon. 

 

Jeśli chciałbyś pisać i opiekować się Bundesligą na naszym portalu, napisz nam krótką wiadomość mailową.

Zapraszamy do darmowej zabawy w typowanie wyników ligi - LINK DO PLATFORMY KICKTIPP.PL

 

Źródło: dpa/wz.de/

 

 

Czytany 57 razy

Media

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.