Logo
Wydrukuj tę stronę

BL: Hertha BSC - Nie zabierajcie "Nur nach Hause".

Prawie 53 tysiące widzów zgromadził mecz rozpoczęcia sezonu na stadionie olimpijskim w Berlinie pomiędzy Herthą a beniaminkiem 1.FC Nürnberg (ok, ok Norymberga). BSC po bramce Ibisevica wygrywa to spotkanie zasłużenie, choć trochę szcześliwie.

Być może forma opisu będzie trochę "zwinięta" od Pawła Czado, ale mam nadzieję, że się nie obrazi i nie oskarży mnie o Copyright .

Co mi się podobało

Na pierwszym miejscu na pewno zmiana systemu na 3-4-3, który oczywiście musi być szlifowany. Nawet dobrze, że rywal nie był aż tak wymagający dla młodych berlińczyków. Dwóch lewonożnych, Rekik (szef), Torunarigha z lewej i Stark z prawej zagrali w miarę spokojny mecz, a na wyróżnienie zasłużył Jordan Torunarigha.

W środkowej lini zabłysnął swoimi akcjami Lazaro.

Ibisevic, ktòrego piłka jak zawsze szuka. Kalou, choć wielu uważa, że nie nadaje się już z powodu wieku na BL.

Jarstein, ktöry złapał formę i do tego wyłapał karnego, a tym samym uratował Hercie 3 punkty.

Młodzież, młodzież, młodzież. Być może w roku zdobycia historycznego tytułu U19 Mistrza Niemiec nastąpi przełom w kadrze, co powoli staje się widoczne. Oprócz wspomnianych "dziadków", Vedator, Kalou i Jarstein, na boisku średnia wieku 21,7.

Aspekty pozasportowe: na pewno frekwencja, bo 53 tysiące w Berlinie to jednak nie chleb powszedni. Do tego fajna akcja z kubkami, na ktörych jako dwunasty zawodnik widnieje 12 dzielnic Berlina.

Co mi się nie podobało

Zdecydowanie nie na miejscu jest zmiana hymnu, czy jak kto woli piosenki podczas wyjścia zawodniköw na boisko. Od kilkudziesięciu lat jest i był "Nur nach Hause", a tym razem zarząd klubu strzelił sobie w kolano i przesunął lub zmienił właśnie to, co daje BSC trzecie miejsce z najbardziej rozpoznawalnych hymnów Bundesligi. Oby nie skończyło się to tak jak w tamtym roku w Hanoverze, gdzie kibice bojkotowali i nie dopingowali w ogóle lub częściowo. Sytuacja w Berlinie i tak jest napięta, a jeszcze taki numer. Mam nadzieję, że "Nur nach Hause" wróci na swoje miejsce i konflikt kibice-klub nie będzie eskalować.

Jeśli chodzi o sportowe czy pozasportowe aspekty, to w dalszym ciągu interpretacja VAR w stylu niemieckim jest nie do zrozumienia, ale ty nie będę polemizować, bo szkoda słów.

Niestety swoją szansę na grę i pierwszą jedenastkę traci powoli Duda. Plattenhardt mimo wszystko bez ciągu na bramkę przeciwnika

Generalnie start z powodu trzech punktów udany. Choć rewelacji nie było trzeba podkreślić, że postęp jest widoczny, a sporo akcji i podań w tym meczu na darmo było szukać w ubiegłym sezonie.

To chyba na tyle okiem kibica Herthy, który od kilkunastu lat przyzwyczaił się do tego, że Hertha, szara myszka, gra strasznie nudno, a ja i tak czekam na to, żeby znowu być na żywo na olimpijskim, ale tego chłopaki z "Eleven" nie są w stanie mentalnie przerobić, bo ich postrzeganie BuLi to BVB, FCB i RB. No tak, w końcu im za to płacą i poniekąd ich rozumię. Myślę, że gdybym miał możliwość pokazywania widowisk piłkarskich bez komentarza, a tylko z odgłosem trybun zostałbym w krótkim czasie medialnym guru.

Na koniec mała uwaga: Autor był, jest i będzie pod wpływem "Ostkurve" (wschodniej trybuny) i Oly (Stadionu Olimpijskiego). Na dole mała próbka hymu Herthy i tak się to ciągnie od lat...

 

Jeśli potrzebujesz pomocy w zakupie biletu lub masz ogólne pytanie na temat spotkań Herthy BSC napisz do nas. Jeśli jesteś kibicem Bayernu, który potrzebuje biletu na koniec września, nie pisz, nie możemy nic dla Ciebie zrobić...

Jeśli chciałbyś pisać i opiekować się Bundesligą na naszym portalu, napisz nam krótką wiadomość mailową.

Zapraszamy do darmowej zabawy w typowanie wyników ligi - LINK DO PLATFORMY KICKTIPP.PL

 


Źródło własne

 

 

Media

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 27 sierpień 2018 15:02
All Rights Reserved bcsb sp. z. o.o.