Log in

BL: Hertha BSC - Kod DNA Herthy to jej Akademia!

Michael Preetz - Menadżer Herthy BSC w ostatnich dniach wypowiedział się, że jest dumny z pracy z młodzieżą w klubie: "Wyszkolenie własnego narybku jest ukryte w kodzie DNA Herty BSC. Jesteśmy szczęśliwi, że tak wielu zawodników, których kształciliśmy przez ostatnie lata, znalazło miejsce w naszej drużynie".

Już w artykule o pierwszym meczu wspomniałem o tym, że drużyna Herthy jest bardzo młoda. Mam nadzieje, że przyszłość pokaże, że strategia rozwoju będzie dawała efekty. Zagłębiając się w ten temat, można od razu zauważyć, że oprócz transferów, coraz wiekszą rolę odgrywa przejmowanie i integrowanie młodych w pierwszej drużynie. Podczas meczu z FC Nuernberg na boisku znajdowało się pięciu wychowanków Akademii - Arne Maier (19), Jordan Torunarigha (21) i Maximilian Mittelstädt (21) wpodstawowej jedenastce, Dennis Jastrzembski (18) i Pal Dardai junior (19) zostali wprowadzenie w drugiej połowie.

To jak na Bundesligę jest rekordem i tylko Stuttgart i Werder dorównuje, wystawiając czterech wychowanków w pierwszej kolejce.

Obecnie w kadrze berlińskiej drużyny jest 12 zawodników z Akademii, z czego aż 11 stawiało w niej pierwsze kroki. To jest, obok Eintrachtu Frankfurt, najlepszy wynik wśród drużyn Bundesligii!

Do piatki wymienionej u góry dodajemy nastepujących zawodników: bramkarz Dennis Smarsch (19), Marius Gersbeck (23), obrońca Florian Baak (21), Sidney Friede (20) oraz ofensywni Julius Kade (19),  Maurice Covic (20) i Muhammed Kiprit (19). Ten ostatni jest w klubie dopiero od trzech lat.

W zapowiedzi kolejki wspomniałem, że trójka Arne Maier (19), Jordan Torunarigha (21) i Maximilian Mittelstädt została nominowana przez Stefana Kuntza na meczu reprezentacji U21. Do tego mozna jeszcze dołożyć Dennisa Jastrzembskiego do reprezentacji U19 oraz Pal Dardaia Juniora do U20.

Starszym kibicom Herthy kręci się łza w oku, bo od dawien dawna życzyli sobie,żeby w końcu w Berlinie grali wychowankowie, no i nareszcie się doczekali. Teraz trzeba pielęgnować młode talenty, a o kredyt zaufania kicbiców "Starej Damy" nie muszą się martwić!

Na koniec mała uwaga: Autor był, jest i będzie pod wpływem "Ostkurve" (wschodniej trybuny) i Oly (Stadionu Olimpijskiego). Na dole mała próbka hymu Herthy i tak się to ciągnie od lat...

 

Jeśli potrzebujesz pomocy w zakupie biletu lub masz ogólne pytanie na temat spotkań Herthy BSC napisz do nas. Jeśli jesteś kibicem Bayernu, który potrzebuje biletu na koniec września, nie pisz, nie możemy nic dla Ciebie zrobić...

Jeśli chciałbyś pisać i opiekować się Bundesligą na naszym portalu, napisz nam krótką wiadomość mailową.

Zapraszamy do darmowej zabawy w typowanie wyników ligi - LINK DO PLATFORMY KICKTIPP.PL

 


Źródło: bz.de,  własne

 

 

Media

Ostatnio zmienianypiątek, 31 sierpień 2018 15:32

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.