Logo
Wydrukuj tę stronę

U13: Wygrana międzynarodowego turnieju w Rudzie Śląskiej no koncie Cidrów [FOTO]

Ruda Śląska była kolejnym miastem, które odwiedzili młodzicy "Cidrów", rozgrywając 3 turniej w styczniu. Na zaproszenie SRS "Gwiazdy" wzięliśmy udział w "Międzynarodowym Turnieju Gwiazda Cup 2019 o Puchar Prezesa". Los przydzielił nas do ciekawej grupy gdzie poza zespołami APG Gliwice oraz "Orlika" Ruda Śląska czekał nas pojedynek z niemieckim Grun-Weis Wittenberg.

Podopieczni trenera Dawida Hulaka, który zastępował przebywającego na kursie trenera Adama Dyrdę, rozpoczęli zmagania od starcia z APG Gliwice. Mecz nie ułożył się po naszej myśli i po 3 minutach przegrywaliśmy 0:2. Korekty szkoleniowca i poprawa gry piłką zaczęły przynosić sytuacje bramkowe, jednak rywale byli cały czas groźni pod naszą bramką. Kontaktową bramkę zdobył Paweł Szolc, a pod koniec spotkania wynik ustalił Kacper Czornik.

W drugim meczu zagraliśmy lepiej, a przede wszystkim pewniej wyprowadzaliśmy piłkę, pokonując "Orlika" Rudę Śl. 2:0. Trzeci mecz był tym, na który chłopcy czekali najbardziej. Od początku dobrze otwieraliśmy grę i budowaliśmy składne akcje. Jedną z nich wykończył Kacper Czornik. Chcąc iść za ciosem stwarzaliśmy kolejne sytuacje, jednak nie potrafiliśmy ich wykończyć. Rywalom z kolei dopisało szczęście: po strzale z dystansu i rykoszecie goście z Wittenbergu wyrównali stan meczu. Chwilę później zdobyli drugą bramkę po składnej akcji. My jednak łatwo się nie poddajemy i walczymy do końca: minutę przed ostatnim gwizdkiem do siatki trafia Maciek Treter! Rywale wycofują bramkarza i stawiają wszystko na jedną kartę co wykorzystuje Kuba Burda, odbierając piłkę w strefie środkowej i celnie strzelając na 3:2!

W półfinale pewnie pokonujemy "Grunwald" Rudę Śl. 4:1 i awansujemy do finału. W nim spotykamy się z "Orłem" Mokre, z którym tydzień temu rywalizowaliśmy na piasku. Mecz był ciekawy, toczony w dobrym tempie i zacięty. Na 3 minuty przed końcem bardzo dobrze rozgrywamy rzut rożny: Kuba Burda celnie zagrywa po ziemi do "Kotariana", a ten strzela nie do obrony!! Rywale wycofują bramkarza, stwarzając przewagę w polu, jednak to Arek Anczok, mógł "zamknąć" mecz 30 sek przed końcem. Wynik nie ulega zmianie, sędzia kończy zawody, a my możemy odtańczyć taniec radości. BRAWA DLA CAŁEGO ZESPOŁU!!

Organizatorzy wyróżnili Dawida Kotarę tytułem "Najlepszego Zawodnika Turnieju".

Grupa B:
UKS "Ruch" 2:2 APG Gliwice (Szolc, Czornik)
UKS "Ruch" 2:0 "Orlik" Ruda Śląska (Szolc, Kotara)
UKS "Ruch" 3:2 Grun-Weis Wittenberg (Czornik, Treter, Burda)

Półfinał:
UKS "Ruch" 4:1 "Grunwald" Ruda Śląska (Kotara, Szolc, Treter x2)

Finał:
UKS "Ruch" 1:0 "Orzeł" Mokre (Kotara)

Skład: Kowalczyk, Szydło (bramkarze), Segert (C), Anczok, Treter, Kotara, Burda, Czornik, Napieraj, Wroniszewski, Szolc; trener: Dawid Hulak; kierownik zespołu: Aleksander Napieraj