Log in

EK: Poznaliśmy dokładne terminy pierwszych kolejek sezonu 2019/20

Dziś poznaliśmy dokładne daty spotkań pierwszych czterech kolejek rozgrywek Ekstraklasy w sezonie 2019/20, a także kilka zmian dotyczących godzin ich rozgrywania.

 




Zmieniają się godziny rozgrywania sportkań sobotnich, które będą rozgrywane o 15:00, 17:30 i 20:00. W niedzielę 15:00 i 17:30. Bez zmian pozostaja terminy meczów piątkowych i poniedziałkowych (zaplanowano 15 meczów). Jeśli w kolejce nie będzie meczu w poniedzałek zostanie on rozegrany w niedzielę o 12.30. Zmiany terminarza są możliwe w przypadku druzyn występujacych w europejskich pucharach.

Ciekawostką jest, że w każdej kolejce jeden mecz w kolejce zaostanie pokazany w TVP.

Oto poszczególne terminy kolejek:

Kolejka 1 - 19-22 lipca 2019

Piątek, 19 lipca
Arka Gdynia – Jagiellonia Białystok (18:00)
ŁKS Łódź – Lechia Gdańsk (20:30)

Sobota, 20 lipca
Raków Częstochowa – Korona Kielce (15:00)
Wisła Kraków – Śląsk Wrocław (17:30, TVP)
Piast Gliwice – Lech Poznań (20:00)

Niedziela, 21 lipca
KGHM Zagłębie Lubin – Cracovia (15:00)
Legia Warszawa – Pogoń Szczecin (17:30)

Poniedziałek, 22 lipca
Wisła Płock – Górnik Zabrze (18:00)

Kolejka 2 - 26-29 lipca 2019

Piątek, 26 lipca
Górnik Zabrze – KGHM Zagłębie Lubin (18:00)
Lech Poznań – Wisła Płock (20:30, TVP)

Sobota, 27 lipca
Śląsk Wrocław – Piast Gliwice (17:30)
Jagiellonia Białystok – Raków Częstochowa (20:00)

Niedziela, 28 lipca
Korona Kielce – Legia Warszawa (15:00)
Cracovia – ŁKS Łódź (17:30)
Lechia Gdańsk – Wisła Kraków (17:30)

Poniedziałek, 29 lipca
Pogoń Szczecin – Arka Gdynia (18:00)

Kolejka 3 - 2-5 sierpnia 2019

Piątek, 2 sierpnia

Arka Gdynia – Korona Kielce (18:00)
KGHM Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok (20:30)
 
Sobota, 3 sierpnia
Piast Gliwice – Pogoń Szczecin (17:30)
ŁKS Łódź – Lech Poznań (20:00)

Niedziela, 4 sierpnia
Wisła Płock – Lechia  Gdańsk (15:00)
Legia Warszawa – Śląsk Wrocław (17:30)
Raków Częstochowa – Cracovia (17:30)

Poniedziałek, 5 sierpnia
Wisła Kraków – Górnik Zabrze (18:00, TVP)

Kolejka 4 - 09-12 sierpnia 2019

Piątek, 9 sierpnia

Górnik Zabrze – Raków Częstochowa (18:00)
Lech Poznań – Śląsk Wrocław (20:30)

Sobota, 10 sierpnia
Pogoń Szczecin – Wisła Kraków (15:00)
KGHM Zagłębie Lubin – Arka Gdynia (17:30)
ŁKS Łódź – Piast Gliwice (20:00)

Niedziela, 11 sierpnia
Cracovia – Korona Kielce (15:00)
Wisła Płock – Legia Warszawa (17:30, TVP)

Poniedziałek, 12 sierpnia
Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok (18:00)

Kolejka 5 - 17-18 sierpnia 2019

Arka Gdynia - Lech Poznań
Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze
Korona Kielce - Pogoń Szczecin
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin
Piast Gliwice - Wisła Płock
Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk
Wisła Kraków - ŁKS Łódź
Śląsk Wrocław - Cracovia

Kolejka 6 - 24-25 sierpnia 2019

Cracovia - Arka Gdynia
Górnik Zabrze - Korona Kielce
Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków
Zagłębie Lubin - Piast Gliwice
Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław
Pogoń Szczecin - Wisła Płock
Raków Częstochowa - Lech Poznań
ŁKS Łódź - Legia Warszawa

Kolejka 7 - 31 sierpnia-1 września 2019 (bez poniedziałku)

Arka Gdynia - Górnik Zabrze
Korona Kielce - Jagiellonia Białystok
Lech Poznań - Cracovia
Legia Warszawa - Raków Częstochowa
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk
Wisła Kraków - Zagłębie Lubin
Wisła Płock - ŁKS Łódź
Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin

Kolejka 8 - 14-15 września 2019

Cracovia - Piast Gliwice
Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław
Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa
Zagłębie Lubin - Wisła Płock
Korona Kielce - Wisła Kraków
Lechia Gdańsk - Lech Poznań
Pogoń Szczecin - ŁKS Łódź
Raków Częstochowa - Arka Gdynia

Kolejka 9 - 21-22 września 2019 (bez poniedziałku)

Cracovia - Legia Warszawa
Lech Poznań - Jagiellonia Białystok
Lechia Gdańsk - Korona Kielce
Piast Gliwice - Raków Częstochowa
Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze
Wisła Płock - Wisła Kraków
ŁKS Łódź - Arka Gdynia
Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin

Kolejka 10 - 28-29 września 2019

Arka Gdynia - Piast Gliwice
Górnik Zabrze - Lech Poznań
Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin
Zagłębie Lubin - ŁKS Łódź
Korona Kielce - Śląsk Wrocław
Legia Warszawa - Lechia Gdańsk
Raków Częstochowa - Wisła Płock
Wisła Kraków - Cracovia

Kolejka 11 - 5-6 października 2019 (bez poniedziałku)

Cracovia - Górnik Zabrze
Lech Poznań - Wisła Kraków
Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin
Piast Gliwice - Legia Warszawa
Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa
Wisła Płock - Arka Gdynia
ŁKS Łódź - Korona Kielce
Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok

Kolejka 12 - 19-20 października 2019

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk
Górnik Zabrze - ŁKS Łódź
Jagiellonia Białystok - Cracovia
Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin
Korona Kielce - Wisła Płock
Legia Warszawa - Lech Poznań
Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław
Wisła Kraków - Piast Gliwice

Kolejka 13 - 26-27 października 2019 (bez poniedziałku)

Cracovia - Pogoń Szczecin
Lech Poznań - Zagłębie Lubin
Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze
Legia Warszawa - Wisła Kraków
Piast Gliwice - Korona Kielce
Wisła Płock - Jagiellonia Białystok
ŁKS Łódź - Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław - Arka Gdynia

Kolejka 14 - 2-3 listopada 2019

Arka Gdynia - Legia Warszawa
Cracovia - Lechia Gdańsk
Górnik Zabrze - Piast Gliwice
Jagiellonia Białystok - ŁKS Łódź
Korona Kielce - Zagłębie Lubin
Pogoń Szczecin - Lech Poznań
Raków Częstochowa - Wisła Kraków
Śląsk Wrocław - Wisła Płock

Kolejka 15 - 9-10 listopada 2019 (bez poniedziałku)

Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa
Lech Poznań - Korona Kielce
Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin
Legia Warszawa - Górnik Zabrze
Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok
Wisła Kraków - Arka Gdynia
Wisła Płock - Cracovia
ŁKS Łódź - Śląsk Wrocław

Kolejka 16 - 23-24 listopada 2019

Cracovia - Zagłębie Lubin
Górnik Zabrze - Wisła Płock
Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia
Korona Kielce - Raków Częstochowa
Lech Poznań - Piast Gliwice
Lechia Gdańsk - ŁKS Łódź
Pogoń Szczecin - Legia Warszawa
Śląsk Wrocław - Wisła Kraków

Kolejka 17 - 30 listopada-1 grudnia 2019 (bez poniedziałku)

Arka Gdynia - Pogoń Szczecin
Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze
Legia Warszawa - Korona Kielce
Piast Gliwice - Śląsk Wrocław
Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok
Wisła Kraków - Lechia Gdańsk
Wisła Płock - Lech Poznań
ŁKS Łódź - Cracovia

Kolejka 18 - 7-8 grudnia 2019

Cracovia - Raków Częstochowa
Górnik Zabrze - Wisła Kraków
Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin
Korona Kielce - Arka Gdynia
Lech Poznań - ŁKS Łódź
Lechia Gdańsk - Wisła Płock
Pogoń Szczecin - Piast Gliwice
Śląsk Wrocław - Legia Warszawa

Kolejka 19 - 14-15 grudnia 2019 (bez poniedziałku)

Arka Gdynia - Zagłębie Lubin
Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk
Korona Kielce - Cracovia
Legia Warszawa - Wisła Płock
Piast Gliwice - ŁKS Łódź
Raków Częstochowa - Górnik Zabrze
Wisła Kraków - Pogoń Szczecin
Śląsk Wrocław - Lech Poznań

Kolejka 20 - 21 grudnia 2019 (bez meczów w niedzielę i poniedziałek)

Cracovia - Śląsk Wrocław
Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok
Zagłębie Lubin - Legia Warszawa
Lech Poznań - Arka Gdynia
Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa
Pogoń Szczecin - Korona Kielce
Wisła Płock - Piast Gliwice
ŁKS Łódź - Wisła Kraków

Kolejka 21 - 8-9 lutego 2020 (bez poniedziałku)

Arka Gdynia - Cracovia
Korona Kielce - Górnik Zabrze
Lech Poznań - Raków Częstochowa
Legia Warszawa - ŁKS Łódź
Piast Gliwice - Zagłębie Lubin
Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok
Wisła Płock - Pogoń Szczecin
Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk

Kolejka 22 - 15-16 lutego 2020 (bez poniedziałku)

Cracovia - Lech Poznań
Górnik Zabrze - Arka Gdynia
Jagiellonia Białystok - Korona Kielce
Zagłębie Lubin - Wisła Kraków
Lechia Gdańsk - Piast Gliwice
Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław
Raków Częstochowa - Legia Warszawa
ŁKS Łódź - Wisła Płock

Kolejka 23 - 22-23 lutego 2020 (bez poniedziałku)

Arka Gdynia - Raków Częstochowa
Lech Poznań - Lechia Gdańsk
Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok
Piast Gliwice - Cracovia
Wisła Kraków - Korona Kielce
Wisła Płock - Zagłębie Lubin
ŁKS Łódź - Pogoń Szczecin
Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze

Kolejka 24 - 29 lutego-1 marca 2020 (bez poniedziałku)

Arka Gdynia - ŁKS Łódź
Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań
Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław
Korona Kielce - Lechia Gdańsk
Legia Warszawa - Cracovia
Raków Częstochowa - Piast Gliwice
Wisła Kraków - Wisła Płock

Kolejka 25 - 4 marca 2020

Cracovia - Wisła Kraków
Lech Poznań - Górnik Zabrze
Lechia Gdańsk - Legia Warszawa
Piast Gliwice - Arka Gdynia
Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok
Wisła Płock - Raków Częstochowa
ŁKS Łódź - Zagłębie Lubin
Śląsk Wrocław - Korona Kielce

Kolejka 26 - 7-8 marca 2020 (bez poniedziałku)

Arka Gdynia - Wisła Płock
Górnik Zabrze - Cracovia
Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław
Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk
Korona Kielce - ŁKS Łódź
Legia Warszawa - Piast Gliwice
Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin
Wisła Kraków - Lech Poznań

Kolejka 27 - 14-15 marca 2020

Cracovia - Jagiellonia Białystok
Lech Poznań - Legia Warszawa
Lechia Gdańsk - Arka Gdynia
Piast Gliwice - Wisła Kraków
Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin
Wisła Płock - Korona Kielce
ŁKS Łódź - Górnik Zabrze
Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa

Kolejka 28 - 21-22 marca 2020 (bez poniedziałku)

Arka Gdynia - Śląsk Wrocław
Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock
Zagłębie Lubin - Lech Poznań
Korona Kielce - Piast Gliwice
Pogoń Szczecin - Cracovia
Raków Częstochowa - ŁKS Łódź
Wisła Kraków - Legia Warszawa

Kolejka 29 - 4-5 kwietnia 2020

Zagłębie Lubin - Korona Kielce
Lech Poznań - Pogoń Szczecin
Lechia Gdańsk - Cracovia
Legia Warszawa - Arka Gdynia
Piast Gliwice - Górnik Zabrze
Wisła Kraków - Raków Częstochowa
Wisła Płock - Śląsk Wrocław
ŁKS Łódź - Jagiellonia Białystok

Kolejka 30 - 11 kwietnia 2020

Arka Gdynia - Wisła Kraków
Cracovia - Wisła Płock
Górnik Zabrze - Legia Warszawa
Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice
Korona Kielce - Lech Poznań
Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk
Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin
Śląsk Wrocław - ŁKS Łódź

Kolejka 31 - 18-19 kwietnia
Kolejka 32 - 25-26 kwietnia
Kolejka 33 - 2-3 maja (bez lub z ograniczoną liczba meczów w sobotę, niekolidujących z finałem Pucharu Polski, bez poniedziałku)
Kolejka 34 - 9-10 maja (bez poniedziałku)
Kolejka 35 - 13 maja (kolejka w środku tygodnia)
Kolejka 36 - 16-17 maja (sobota-niedziela)
Kolejka 37 - 22-23 maja (piątek-sobota)

źródło: Ekstraklasa SA

 

Zapraszamy wszystkich do darmowej zabawy w typowaniu wyników ligi - LINK DO PLATFORMY KICKTIPP.PL

Przypominamy, że w tej zabawie możesz przyłączyć się w każdej chwili, a nagrody przewidzieliśmy za zwyciestwa w poszczególnych etapach 1-55, 16-30 i zwycięzcy edycji.

 

 Źródło: ekstraklasa.org, kicktipp.pl, własne

 

 

Media

Źródło EkstraklasaORG na kanale YouTube Źródło EkstraklasaORG na kanale YouTube
Ostatnio zmienianywtorek, 11 czerwiec 2019 21:49

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.