Raportuj komentarz

Gratulacje dla Ruchu. Jednak obiektywnie biorąc poziom 2 najlepszych drużyn IV ligi naszego województwa nie jest wysoki. Wydawałoby się, ze Polonia zwyciężając z dużą przewagą nad Bełkiem jest zdecydowanym faworytem, bo i wzmocniła się bardzo ( Lachowski, Radzewicz, Dudek- nie grał). Po obejrzeniu skrótów obu meczy można powiedzieć, ze drużyny nie wypracowały dużo pozycji „setkowych”. Poza idealną pozycją Tylca na 1:0 można naliczyć się góra 2 pozycje z gatunku pewnych dla Polonii, a dla Ruchu 1. Można więc zapytać, jak to się dzieje, że nasze drużyny nie potrafią wypracować sobie takich okazji. A one mogą być kwintesencją ‘dobroci” poszczególnych zespołów! Bramki pozostałe, które padły to indywidualne strzały Piecucha ( przy drugiej faktem jest, że wypracował sobie dogodną pozycję) i Lachowskiego. Z przebiegu też gry nie widać było wyraźnej przewagi Polonii, a już w II meczu poziom obu drużyn był wyrównany! Tak więc można powiedzieć, że obie grupy mają ten sam poziom. Niestety niezbyt wysoki, co pokazał Ruch wygrywając mecze w swojej grupie z wyraźnym trudem, w przeciwieństwie do Polonii.
Tak więc sprowadzanie IV ligi do jednej grupy to zarzynanie rywalizacji sportowej nie tylko pod względem lokalnych emocji, ale i niemożliwości osiągnięcia wyższego poziomu gry.
Gratując Ruchowi wejścia do III ligi trzeba uczulić kierownictwo Ruchu na konieczność pozyskania dobrych graczy, aby skutkowało to takim efektem, jak w przypadku Gwarka. Powodzenia!