Log in

IV: Przemsza Siewierz - skarb kibica

  • Napisane przez Sebastian Dziedzic
  • 0 komentarzy

Drużyna z Siewierza na koniec ubiegłego sezonu uplasowała się na najwyższym miejscu po historycznym awansie do IV ligi. Wraz z końcem rozgrywek z zespołem pożegnał się trener Damian Łukasik, a jego miejsce zajął Artur Mosna. W kadrze zespołu doszło do kilku zmian, ale najbardziej bolesne niewątpliwie jest odejście Daniela Tukaja, który na trwałe wpisał się w historię piłki nożnej w Siewierzu.

 

PRZEMSZA SIEWIERZ:

Bramkarze: Daniel Mironenko, Michał Borecki

Obrońcy: Robert Maryniok, Maciej Niesyto, Szymon Tokarz, Szymon Kapias, Fabian Wlaź, Andrzej Setlak, Jacek Pająk, Maciej Tora, Adrian Świerczyński

Pomocnicy: Rafał Majchrowski, Kamil Fredyk, Marcin Ból, Kamil Głośny, Bartosz Bednarz, Daniel Pietrycha, Tomasz Czogała, Szymon Tutaj

Napastnicy: Łukasz Burczyk,

Przyszli: Robert Maryniok (Sarmacja Będzin), Fabian Wlaź (Rozwój Katowice), Kamil Głośny (Łazowianka Łazy), Bartosz Bednarz (BKS Bielsko-Biała), Daniel Pietrycha (Odra Miasteczko Śl.), Tomasz Czogała (MKS Myszków), Łukasz Burczyk (Górnik Wojkowice)

Odeszli: Łukasz Botsch (Podlesianka Katowice), Sylwester Kryger (Podlesianka Katowice?), Daniel Tukaj (AKS Niwka S-ec), Kacper Zawadzki (Sarmacja Będzin), Jakub Syga (Orzeł Nakło Śl.), Arkadiusz Krawczyk (?), Łukasz Sawicki (przerwanie kariery), Daniel Jagodziński (Gwiazda Ruda Śl.), Wojciech Brzyski (?)


Ocena przygotowań trenera Mosny: Na pewno okres przygotowawczy minął nam intensywnie. Przez te trzy tygodnie zrealizowaliśmy razem to co sobie zaplanowaliśmy. W obecnym tygodniu zaczniemy łapać świeżość przed ligą, ale będziemy też pracować nad skutecznością. W każdym meczy chcemy grać o trzy punkty, choć terminarz dla nas to prawdziwe "Himalaje", ponieważ w pierwszych sześciu kolejkach będziemy grali z samą czołówką ligi, dlatego musimy dać z siebie wszystko. Przeprowadzone transfery uważam za dobre posunięcia, mogły być one jeszcze lepsze, ale część zawodników wcześnie podpisała karty. Pozyskaliśmy dwóch młodzieżowców i mamy ich w zespole trzech. Największą bolączką okazało się pozyskanie napastnika, bo bardzo trudno o bramkostrzelnego zawodnika, nawet w tej lidze. Dzięki zmianom w kadrze uważam, że będę dysponował wyrównaną kadrą, w której ma szanse walczyć o miejsce w wyjściowym składzie.

Przygotowania:

Przemsza Siewierz 1-2 Podlesianka Katowice

Przemsza Siewierz 2-0 Cyklon Rogoźnik

Siemianowiczanka Siemianowice Śl. 1-1 Przemsza Siewierz

Przemsza Siewierz 2-0 Sparta Katowice

Przemsza Siewierz 0-1 MKS Myszków


Źródło własne

 

 

Ostatnio zmienianywtorek, 08 sierpień 2017 23:21

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.