Log in

4L1: Szombry budują formę na cały rok

  • Napisane przez Sebastian Dziedzic
  • 1 komentarz

Lider z Bytomia jest już po dwóch sparingach i buduje formę podczas treningów. Jak to w piłce bywa również Szombierki muszą radzić sobie ze swoimi problemami, ponieważ poważnej kontuzji doznał podstawowy golkiper biało-zielonych Adrian Odyjewski. O pomysłach na rozwiązanie tego problemu oraz inne wyzwania rozmawialiśmy z trenerem Radosławem Osadnikiem.

 

 

Sebastian Dziedzic: Panie Trenerze rozpoczęliście przygotowania do rundy rewanżowej, na czym będziecie się podczas nich skupiać?

Radosław Osadnik: Podczas przygotowań stawiamy na dobre przygotowanie motoryczne, tak aby przynosiło ono efekty przez cały rok. Ponadto pracujemy nad elementami taktyki. Unikamy natomiast hali, ponieważ nie jestem jej zwolennikiem. W trakcie 5-6 jednostek treningowych jedna z nich poświęcona jest zajęciom na siłowni, natomiast pozostałe na boisku.

SD: W pierwszym test meczu nie zagrał Adrian Odyjewski i na tą chwilę macie dwóch młodych bramkarzy, czy zatem będzie celować w znalezieniu następcy wymienionego golkipera?

RO: Adrian niestety zerwał wiązadła, mamy natomiast dwóch młodzieżowców Kubę Wiśniewskiego i jego imiennika Zapióra. Oczywiście szukamy jeszcze jednego golkipera, ale czekamy jak wyklaruje się sytuacja, podanie nazwisk mogłoby zaszkodzić. W przypadku jeżeli nie będzie to kolejny młodzieżowiec, to będzie trzeba poszukać innego zawodnika do gry.  

SD: Prezes Waszego klubu mówił o tym, iż zespołowi nadal przydałby się superstrzelec jakim był Jacek Jarnot. Czy zatem będziecie szukać napastnika, który zagwarantuje około 15 bramek?

RO: Zobaczymy co będzie działo się na rynku transferowym, wielu zawodników testuje się w wyższych ligach i te testy zakończa się pod koniec lutego. Jeśli chodzi o nas to trenuje cała kadra z jesieni. W sparingu z Rozwojem pojawił się jeszcze młody zawodnik po kontuzji, który może się u nas odbudować. Fakt, że w tym sezonie nikt tak skuteczny jak Jacek nie był, ale on też rozstrzelał się wiosną. Mamy swoich napastników i będziemy z nimi pracować, bo nie jest sztuką ściągnąć kogoś gotowego. Dodatkowo postawa naszych napastników wpłynęła też że jesteśmy na pierwszym miejscu, ponieważ pracowali oni w ofensywie, ale i nie zapominali o defensywie, co też widać po bramkach straconych.

SD: W Waszej postawie z jesieni widać analogię z drogi Gwarka do III ligi. Wiele meczów wygrywacie wynikiem 1-0, ale i tak za każdym razem liczą się trzy punkty.

RO: Takie wyniki są efektem tego, iż nasza grupa jest bardzo wyrównana i mało w niej jest spotkań, gdzie kończą się one kilkoma bramkami różnicy, natomiast o wiele więcej jest tych, które kończą się na styku. Dlatego najważniejszy jest najbliższy mecz i praktycznie każdy z każdym może wygrać. W ciągu 90 minut trzeba udokumentować swoją wyższość i w każde spotkanie trzeba włożyć maksymalny wysiłek.

Zapraszamy wszystkich do darmowej zabawy w typowaniu wyników ligi - LINK DO PLATFORMY KICKTIPP.PL

Przypominamy, że w tej zabawie możesz przyłączyć się w każdej chwili.

 

Źródło: Sebastian Dziedzic

 

 

Media

Skrót spotkania Szombierki Bytom - Sparta Lubliniec 1:1 Źródło: Slaskie.tv
Ostatnio zmienianyśroda, 31 styczeń 2018 10:07

1 komentarz

  • GKS
    GKS środa, 31, styczeń 2018 10:03 Link do komentarza Raportuj

    Trener Osadnik stworzył bardzo dobrą drużynę, która mam nadzieję awansuje w tym roku. Sportowo jest na pewno gotowa, ale wiadomo - finanse są też dużym kłopotem,bo jednak w trzeciej lidze są bardzo dalekie wyjazdy. Powodzenia!

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.