Log in

4L1: W Warcie wyciągnięto wnioski

  • Napisane przez Sebastian Dziedzic
  • 0 komentarzy

16 punktów z rundy jesiennej to dorobek, który nie mógł satysfakcjonować w Zawierciu zarówno działaczy klubowych jak i kibiców. Dlatego też w Warcie w przerwie zimowej postawiono na zmiany kadrowe, które mają przynieść efekty w lidze.

 

Jak już wcześniej informowaliśmy na naszych łamach w rundzie wiosennej zielono-biało-czarne koszulki założą trzej III-ligowcy z Soły, czyli Marcin Drzymont, Mateusz Wawoczny i Wojciech Jamróz. Na obiekt przy ulicy Moniuszki zdecydował się powrócić świetnie znany zawierciańskiej publiczności Krystian Furgacz, ostatnio występujący    w II-ligowej Siarce Tarnobrzeg.

Wiele klubów przed rundą rewanżową poszukiwało do kadry solidnego bramkarza i ten temat dotyczył również Warty. Z kadrą pożegnał się Jan Sitko, a Sławomir Liberski jeszcze musi wrócić do pełni sił po przeprowadzonym zabiegu. Ostateczny wybór padł na Rafała Maścibrzucha posiadającego doświadczenie w grze w IV lidze.

Najskuteczniejszym strzelcem jesienią nie po raz pierwszy został Michał Mąka, który występuje na pozycji pomocnika, dlatego też sprawdzano w test meczach zawodników, którzy wsparliby go w zdobywaniu bramek, ale grając w samym ataku. Nie jest tajemnicą poliszynela, że blisko drużyny jest Daniel Niedzielski występujący ostatnie pół roku u lidera Ligi Okręgowej ze Strzemieszyc, a wcześniej nieźle prezentując się w Szczakowiance Jaworzno. Oprócz niego klub sprawdzał dwóch innych zawodników na tą pozycję, ale wiążące pozycje jeszcze nie zapadły.

Bilans zysków musi uzupełnić bilans strat i największą wydaje się powrót Bartka Zachary do Zielonych Żarki, którzy chcą wrócić na IV-ligowy front. Większej ilości minut na boisku będzie szukał w Przeboju Wolbrom Dawid Karpiński, a Patryk Bajor w MKS-ie Lędziny. Mateusz Wosik wraca do LZS-u Mrzygłód, a Janek Kłosowski rozważa przerwanie gry. Od początku przygotowań z zespołem nie trenuje Michał Skórski i wiele wskazuje, że będzie kontynuował grę w Ekstraklasie futsalu.

 

Zapraszamy wszystkich do darmowej zabawy w typowaniu wyników ligi - LINK DO PLATFORMY KICKTIPP.PL

Przypominamy, że w tej zabawie możesz przyłączyć się w każdej chwili.

 

 

Media

Skrót spotkania Szombierki Bytom - Sparta Lubliniec 1:1 Źródło: Slaskie.tv
Ostatnio zmienianyśroda, 28 luty 2018 22:31

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.