Logo
Wydrukuj tę stronę

4L1: Skuteczność odpaliła w drugiej połowie

Pierwsza połowa nie zapowiadała pogromu jaki nastąpił w drugiej części meczu przy ul. Limanowskiego. Podopieczni trenera Kluge udowodnili w niej, że zgłaszają akces o miejsce na podium, a mieszanka doświadczenia z młodością daje punktowe efekty.

Do 46 min. spotkanie miało wyrównany przebieg, choć już w 26 minucie powinno być 0:1, kiedy Kaiser po wielbłądzie otrzymał piłkę i mógł się spytać Kosa, w który róg ma ją skierować tymczasem trafił prosto w niego. Ostatecznie futbolówka w tej części wpadła do sieci, kiedy w doliczonym czasie gry obrońcy Rakowa zbyt krótko wybili piłkę po rzutu z autu, a ta trafiła wprost na nogę Kaisera, który uderzył z kozłem obok bezradnego Lisa.

Dziesięć minut po wznowieniu drugiej połowy Daniel Czapla dośrodkowywał z rzutu wolnego, a najprzytomniej zachował się Jaskiernia, który podwyższył na 0:2. Chwilę później prawą stroną boiska rajd przeprowadził Hewlik i zagrał w pole karne, gdzie Wasiak na wślizgu uprzedził obrońcę i z najbliższej odległości  pokonał Wichmana. Wprawdzie kuriozalna bramka na 1:3 przy której nie popisała się defensywa Śląska dała nadzieje częstochowianom, ale zgasła ona w 70 minucie, kiedy Kaiser wszedł w pole karne „jak w masło” i wyłożył futbolówkę Hewlikowi, który huknął bez zastanowienia i podwyższył wynik. Akcja na 1:5 był to osobisty popis Adriana Lesika, który przy środkowej strefie boiska wygrał walkę głową o piłkę, następnie zabrał się z nią przez połowę i umieścił ją tuż obok bramkarza. Jakby tego było mało prawy obrońca MKS-u otrzymał podanie w 82 minucie i mimo obecności obrońcy ustalił rozmiary wygranej. Serce trenera Kluge zabiło mocnej zapewne po 90 minucie kiedy Wawrzyniak wrzucił piłkę z wolnego, a Lesik tylko minimalnie pomylił się uderzając głową, a po chwili czujność Wichmana chciał sprawdzić kolega z zespołu jednak golkiper RKS-u przytomnie uchronił swój zespół od straty kolejnego gola.

RAKÓW II CZĘSTOCHOWA – ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE 1:6 (0:1)