Log in

4L1: Nieskuteczna Unia przegrywa ze skutecznym RKS-em [FOTO]

• Napisane przez Sebastian Dziedzic
  • 1 komentarz

W zimne przedpołudnie na boisku w Ząbkowicach odbył się mecz 13 kolejki Haiz IV ligi między Unią Dąbrowa Górnicza, a RKS-em Grodziec. Patrząc przed meczem na składy obu drużyn, mogłoby się wydawać, że zobaczymy ciekawe widowisko…Nie do końca było ciekawie, ale na pewno było nerwowo.

Początek pierwszej połowy należał zdecydowanie dla gospodarzy. Już w 9. minucie po złym wybiciu piłki przez obrońcę RKS-u, dopada do niej Łukasz Wierzba, ale strzela obok słupka. W 12. minucie z tego samego miejsca ponownie Wierzba strzela i znów piłka mija bramkę gości. Dwie minuty potem Przemysła Knapik przerzuca piłkę nad bramkarzem gości, a RKS przed utratą bramki ratuje Sebastian Stefański, który z linii bramkowej wybija piłkę. Po tej przewadze gospodarzy i nie wykorzystanych sytuacjach, ruszają ze swoją pierwszą akcją goście i od razu zdobywają bramkę. Ładnym strzałem za linii pola karnego popisuje się ten, który wcześniej uratował swój zespół przed stratą bramki, czyli Stefański. Po tej bramce piłkarze Unii próbują odrabiać straty, ale to goście podwyższają wynik. Po błędzie obrony, która sprawiła prezent Adamowi Baranowi, właśnie Baran ładnym strzałem pokonuje Tomanka. Dwie akcje w pierwszej połowie gości i dwie bramki. To się nazywa zabójcza skuteczność.

W drugiej połowie gra wyglądała podobnie, Unia próbuje, ale goście mądrze się bronią groźnie przy tym atakując. Już na początku drugich czterdziestu pięciu minut Baranowi brakło precyzji, jakby lepiej przymierzył mogło być 0:3 i po meczu (47.min). Gospodarze odpowiedzieli centrostrzałem Wojciecha Franiela, ale Popczyk broni końcami palców i wybija piłkę na róg (51.min). W 53. minucie szybka kontra gości. Prawym skrzydłem ucieka Bartosz Nawrocki i wrzuca piłkę w pole karne, nie dochodzi do niej jednak Stefański, który się spóźnił dosłownie sekundę…W 60. minucie sędzia główny tego spotkania Dawid Cieślok wyrzuca na trybuny trenera gospodarzy Piotra Pierścionka, który nie zgadzał się jego decyzjami, głośno je krytykując. Goście dobili gospodarzy w 81. minucie. Ładny rajd Igora Wilka prawym skrzydłem, kończy strzałem do pustej bramki Kamil Zalewski. Ta akcja pokazała bezsilność gospodarzy w tym meczu. Błędy w obronie, nieskuteczność w ataku. A Grodziec inkasuje ważne 3 punkty i jest dalej w czubie tabeli, choć w najbliższym czasie graczy Bartosza Kubisy czekają ciężkie mecze.

Na wypowiedzi trenerów zapraszamy do środowego UPSZ-a.

Także dla tych rozgrywek przygotowaliśmy darmową zabawę w typowanie wyników meczu.

Zapraszamy do darmowej zabawy w typowanie wyników ligi - LINK DO PLATFORMY KICKTIPP.PL

Unia Dąbrowa Górnicza – RKS Grodziec 0:3 (0:2)