Log in

AK BYT: Podsumowanie sezonu: Mirosław Szubert – Orzeł Biały Brzeziny Śląskie

Orzeł Biały Brzeziny Śląskie – 1 zespół A klasy Bytomskiej. 30 meczów, 65 punktów, bilans bramkowy 69-42. Najlepsza drużyna ligi, która awansowała do ligi okręgowej, choć końcówka rundy była trochę nerwowa.

Oto jak podsumował sezon trener Mirosław Szubert:

Podsumowując cały sezon trzeba przyznać, że nie byliśmy faworytem rozgrywek, ponieważ drużyna po spadku została gruntownie przebudowana. Odeszło kilku bardzo doświadczonych zawodników (zarówno przed pierwszą jak i drugą rundą). Zespół w dużej mierze był oparty na młodzieżowcach. Jednak mimo fali krytyki i słabego startu (początek 2 porażki), zespół zaczął zdobywać punkty - ogółem 65 punktów (I runda 33 pkt, II runda 32pkt.)

W tym roku poziom A KLASY był bardzo wyrównany w walkę o czołowe lokaty. Włączyło się 5-7 zespołów. Może nie graliśmy najlepszej piłki, ale konsekwentnie dążyliśmy do zwycięstwa w każdym meczu.

Dziękuję tym, którzy zwracali uwagę na nasze mankamenty i słabości (taka domena Polaków), to dodaje impulsu do pracy.
Chcę podziękować wszystkim, z którymi miałem i mam okazje pracować, ale przede wszystkim zawodnikom. PANOWIE każdy z WAS dołożył cegiełkę do tego sukcesu  - to dzięki WAM i Waszej determinacji, pracy,  jesteśmy w klasie okręgowej.

Teraz czeka Nas wszystkich ogromne wyzwanie. W wyższej lidze grają już zawodnicy z przeszłością piłkarską (zaw. 2 i 3-4 ligowi) i pod tym względem jest to ogromny skok. Umiejętności piłkarskie, przygotowanie motoryczne i taktyczne jest dużo, dużo wyższe. Jak pokazały wcześniejsze lata, po euforii i radości spowodowanej awansem - następuje zimny prysznic i spotkanie z rzeczywistością. Dlatego będziemy i musimy szukać kilku wzmocnień kadrowych.
Na koniec życzę wszystkim miłośnikom piłki nożnej udanych, pogodnych i szczęśliwych wakacji.


Źródło własne

 

 

Media

World of Tanks: Refined Trailer
Ostatnio zmienianywtorek, 21 listopad 2017 14:28

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.