Log in

LO4: Łagisza urywa punkty liderowi z Błędowa. Najciekawszy Zając [FOTO]

  • Napisane przez Rafał Sacha
  • 0 komentarzy

Nie tak wyobrażali sobie pojedynek z „czerwoną latarnią” Łagiszą piłkarze lidera Tęczy Błędów. Miało być łatwo, szybko i przyjemnie, a było trudno, mozolnie i niezbyt przyjemnie.

 

Tak też wyglądał cały mecz. Nie było to porywające widowisko. Piłkarze gospodarzy chyba w głowach rozegrali ten mecz, bo na boisku w pierwszej połowie im nic nie szło. A goście? Goście w końcu mieli pełny skład i byli bardzo dobrze poustawiani przez trenera Sebastiana Goldę i ich gra wyglądała w miarę przyzwoicie – jak na ostatnie miejsce w tabeli. W 13. minucie Tomasz Bartkiewicz uderzył na bramkę gospodarzy, ale piłka nie wpadła do bramki. Minutę później błąd obrońcy Łagiszy Piotra Telegi, piłka trafia do Radosława Pieniążka, ale snajper Tęczy za lekko uderza piłkę i Bartłomiej Porada broni strzał „Złotego”. Tyle o pierwszej połowie.

W przerwie meczu trenera Tęczy słyszała chyba cała Dąbrowa Górnicza. Piłkarze z Błędowa  potrzebowali wstrząsu, bo ich gra nie przypominała gry lidera. Trener Orłowski zrobił od razu trzy zmiany i „zaświeciło się światełko w tunelu” na lepszą grę, które…szybko zgasło. A zgasił go Daniel Nowak, który wykorzystał błąd w obronie Tęczy i poszedł do końca za piłką i niespodziewanie zdobył bramkę dla gości (48. minuta). Ten fakt już totalnie obudził gospodarzy, którzy zaczęli składniej i dokładniej grać, czego efektem była wyrównująca bramka kapitana Łukasza Cichonia. Gospodarze poszli za ciosem i chwilę potem mogło być 2:1. Cichoń ładnie wszedł w pole karne gości, ale przegrał pojedynek z Poradą (mógł podać do lepiej ustawionego Pieniążka). Niby były jeszcze próby ataków z obu stron, ale bramek już więcej kibice w Ząbkowicach nie zobaczyli.

Mecz bez emocji, ładu, składu. Najciekawszym momentem był zając, który wbiegł na boisko i sprintem (jakby chciał pokazać gospodarzom jak mają się poruszać) przeleciał przez pół boiska.

Niespodzianka stała się faktem. Lider traci punkty, ale jest dalej liderem, bo Szczakowianka przegrała z Dramą 2:4. Piłkarze Łagiszy w końcu zapunktowali, ale muszą iść za ciosem chcąc myśleć o uniknięciu spadku (mimo, że jeszcze dużo meczów).
Na wypowiedzi trenerów zapraszamy do środowego UPSZ-a.


Zapraszamy wszystkich do darmowej zabawy w typowaniu wyników ligi - LINK DO PLATFORMY KICKTIPP.PL

Przypominamy, że w tej zabawie możesz przyłączyć się w każdej chwili.

 

Tęcza Błędów - SKS Łagisza 1:1 (0:0)


Bramki:
0:1 - 49.min Nowak
1:1 - 60.min Cichoń

Składy:
Tęcza: Iwaniuk, Lacheta, Cieślik, Cichoń (k), Głowa, Staszczyszyn, Pysno, Strojek, Bielawski, Pieniążek, Zimosz. Trener Radosław Orłowski
Rezerwa: Dziurowicz, Kalwasiński, Świerczyński, Kujon, Zacharski, Waleczko, Koster

SKS: Porada, Bartkiewicz, Błaszczyk, Kowalski, Nowak, Ostroushko, Piątek, Sudoł, Telega, Waśniewski  (k), Wieczorek. Trener Sebastian Golda
Rezerwa: Kabza, Olszynka, Will, Wiśniewski, Woźniak   

Sędziowali: Szymanek Z, Szymanek G, Szymanek M (KS Katowice)

 

 

Źródło własne

 

 

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 03 wrzesień 2018 14:15

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.