Logo
Wydrukuj tę stronę

LO4: Mecz z emocjami i sprawiedliwy remis w Niwce [FOTO]

Mecz dwóch znanych sobie rywali wzbudził wiele emocji. Najpierw Źródło mogło prowadzić do przerwy z 4:0…Potem w drugiej połowie Niwka mogła wygrać przeważając, a w 93. minucie ponownie Źródło – dokładniej Marcin Gryc – mogło strzelić bramkę na wagę 3 punktów. Remis chyba sprawiedliwy patrząc z perspektywy sytuacji, jednak patrząc na posiadanie piłki i prowadzenie gry zdecydowanie przeważali Niwczanie.

Początek pierwszej połowy należał zdecydowanie dla gości. Już w 6. minucie Mateusz Skrzypek pokonuje głową Puczyńskiego i Źródło obejmuje prowadzenie. Wprawdzie w 10. minucie Daniel Tukaj odpowiada - również strzałem głową, piłka przelatuje nad poprzeczką – ale to goście powinni prowadzić dwoma lub nawet trzema bramkami w tej połowie. Skrzypek jednak marnuje swoje sytuacje (15. min strzał obok słupka, w 34. min podcinka nad bramkarzem – piłka trafia w słupek, oraz w 36. min strzał z bliska wprost w Puczyńskiego). Gospodarze odpowiedzieli akcją najlepszego w tym dniu w ekipie AKS-u Chwalibogowskiego, piłka po jego strzale minimalnie minęła okienko bramki.

W drugiej połowie na boisko wyszła odmieniona Niwka, a Źródło jakby zostało w szatni.  Gospodarze ostro ruszyli na gości i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 53. minucie ładna wrzutka w pole karne gości, piłka przechodzi przez kilku obrońców Źródła, trafia jednak do Tukaja, a ten z bliska pakuje piłkę do bramki. Po tej bramce gospodarze jeszcze raźniej zaatakowali, ale defensywa Źródła była mądrze kierowana przez jej trenera Szadkowskiego i już nie dała się zaskoczyć do końca meczu. W 84. minucie drugą żółtą kartkę, w konsekwencji czerwoną obejrzał Łukasz Pasternak i musiał opuścić boisko. Te ostatnie minuty to prawdziwe „oblężenie Częstochowy” Odkrycie się i wielkie ryzyko z pójściem do przodu mogło słono kosztować Niwczan. W doliczonym czasie gry piłkę na środku boiska przejął Marcin Gryc i pognał w kierunku bramki AKS-u, jednak zamiast biec do końca, to staną z piłką i próbować lobować Puczyńskiego. Piłka przeszła nad poprzeczką i remis stał się faktem.

Na wypowiedzi trenerów zapraszamy do środowego UPSZ-a.

Zapraszamy wszystkich do darmowej zabawy w typowaniu wyników ligi - LINK DO PLATFORMY KICKTIPP.PL

Przypominamy, że w tej zabawie możesz przyłączyć się w każdej chwili.

AKS Niwka – Źródło Kromołów 1:1 (0:1)