Log in

LO4: Górnik Bobrowniki - Po historycznym awansie, czas na historyczny spadek?

fot. arch.16.04.2016 mecz z LKS Żyglin Rafał Sacha fot. arch.16.04.2016 mecz z LKS Żyglin

W maju pisałem o historycznym awansie Górnika Bobrowniki do ligi okręgowej. Dziś na początku przygotowań do rundy rewanżowej poważnie trzeba brać po uwagę, że być może beniaminek zanotuje swój pierwszy historyczny spadek. Wiadomo, że utrzymanie brzmi o wiele lepiej, ale czy z tym dorobkiem punktowym trzeba się jednak liczyć z najgorszym. Po piętnastu kolejkach na koncie Bobrów jest tylko 9 punktów (2 zwycięstwa, 3 remisy), 25 strzelonych bramek i aż 57 straconych. To będzie prawdziwa walka o przeżycie.

 

Krótko na temat sytuacji w zespole powiedział nam trener Bobrów, Łukasz Suder oraz zawodnik Manuel Chwolik:

Łukasz Suder: Niestety runda jesienna postawiła nas w bardzo trudnej, ale nie beznadziejnej sytuacji. Zrobimy co w naszej mocy, aby utrzymać historyczny awans do okręgowki. Jeśli chodzi o transfery, to niestety w przerwie zimowej zawsze jest trudniej o zawodników, jednak mam nadzieję że dwóch, trzech nowych do nas dołączy. To wzmocni na pewno rywalizację w zespole, bo z tym mieliśmy największy problem. Mamy zaplanowanych sporo sparingów i na pewno potraktujemy je bardzo poważnie. Trenujemy od 15 stycznia, a ja widzę, że u chłopaków jest duża mobilizacja i koncentracja w podejściu do treningów. Tego być może zabrakło nam na początku sezonu, a później ciężko było wskoczyć na odpowiednie tory. Mamy nadzieję, że w czerwcu będziemy się cieszyć z utrzymania.

Manuel Chwolik: Tabela nie odzwierciedla naszej gry jesienią w lidze okręgowej. Powinniśmy mieć więcej punktów jednak sytuacje boiskowe zweryfikowały nasze słabości, utraty bramek na początku meczów  utrudniały w znaczący sposób odrobienie straty. Myślę że mecze pokazały, że mamy potencjał i możliwości, żeby bez problemu utrzymać się w lidze. Atmosfera w drużynie jest wyśmienita, grupa osób którym bardzo zależy na klubie uczęszcza na treningi i uczestniczy w życiu klubu i to oni znaczą o sile naszego zespołu. Utrzymanie w LO zapewnimy sobie przez utrzymanie obecnej kadry, wzmocnienie kilku pozycji oraz odpowiednie nastawienie do meczu, które na jesień często było nie właściwe u niektórych graczy. Nabraliśmy trochę doświadczenia przez te pół roku i na wiosnę na pewno powalczymy w każdym meczu o 3 punkty!

A tak prezentuje się terminarz spotkań sparingowych:

26.01 Gwarek Zabrze CLJ
02.02 Tęcza Wielowieś
06.02 Gwarek Zabrze CLJ
10.02 Unia Świerklaniec
16.02 Olimpia Boruszowice
23.02 Czarni Kozłowa Góra
02.03 Sparta Lubliniec
09.03 ŁTS Łabędy

 

Źródło własne

 

 

Media

Poland I Liga Stadiums 2017/2018 TFC on Youtube.com
Ostatnio zmienianyczwartek, 24 styczeń 2019 21:24
red

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.