Log in

Film o życiu Józefa Kałuży. Stowarzyszenie Sportowa Kultura planuje nową produkcję.

Turniej z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku arskom.pl Turniej z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

Stowarzyszenie Sportowa Kultura ma na celu propagowanie kultury, historii i sportu. W najnowszym projekcie przedstawią postać jednego z najlepszych piłkarzy lat dwudziestych ubiegłego wieku, Józefa Kałuży. Konieczne do powstania filmu fundusze zbierane są na Pomagam.pl.

 

Józef Kałuża - mistrz Polski rozgrywek w 1921 roku i król strzelców tamtego sezonu, reprezentant Krakowa i Polski, olimpijczyk z Paryża w 1924, kapitan związkowy PZPN. W 1936 roku zaprowadził polską drużynę na czwarte miejsce na igrzyskach olimpijskich w Berlinie. W 1938, z Kałużą po raz pierwszy w historii Polska awansowała na mistrzostwa świata.
Krótkometrażowa produkcja ma przedstawić historię życia popularnego sportowca. Zebrane środki zostaną przeznaczone głównie na wynajem sprzętu audio-wideo czy licencje niezbędne do produkcji takiego filmu. Montażem zajmie się Stowarzyszenie. Nadzór merytoryczny nad produkcją pełnić będą były rzecznik Cracovii i autor książki o tym klubie - Tomasz Gawędzki - a także dokumentalista polskiego futbolu - Paweł Gaszyński.

W ramach podziękowań za wsparcie, osoby które wpłacą środki na produkcję filmu otrzymają możliwość obejrzenia filmu na platformie YouTube przed jego oficjalną premierą. - zapowiadają organizatorzy zbiórki.


Link do zbiórki: https://pomagam.pl/kaluza

Pomagam.pl pozwala w ciągu kilku chwil samodzielnie stworzyć internetową zbiórkę pieniężną na dowolny cel oraz udostępnia narzędzia do jej promowania.

 

 

Ostatnio zmienianywtorek, 14 grudzień 2021 19:42

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.