Log in

Sparing: SSZ Ujejsce – Przemsza Okradzionów 5:2

Dopiero co skończył się sezon 2016/2017, a kolejny już niedługo. Jak zawsze przed sezonem drużyny rozgrywają mecze sparingowe. Na boisku w Dąbrowie Górniczej przy ulicy Konopnickiej w sobotnie, gorące popołudnie spotkały się drużyny z Ujejsca i Okradzionowa. SSZ Ujejsce jest beniaminkiem w A klasie Sosnowieckiej, natomiast Przemsza już gra jakiś czas w niej. Mecz wygrała drużyna z Ujejsca 5:2.

Nie wszyscy trenerzy i kibice przywiązują wagę do meczów sparingowych, ale ta wygrana miała dosyć ważne znaczenie dla piłkarzy Michała Chmielowskiego. Już w 1 kolejce oba zespoły spotkają się ze sobą i już przed pierwszym gwizdkiem piłkarze Ujejsca mają tą przewagę psychiczną, że ograli Przemszę w sparingu. Z drugiej strony taka pewność czasem gubi, ale jest jeszcze dużo czasu do rozpoczęcia sezonu…

O sam mecz i przygotowania do sezonu spytaliśmy po meczu obu trenerów. Oto co nam powiedzieli:

Kamil Piętka (trener Przemszy): Przygotowania do sezonu zaczęliśmy 20 lipca. Dziś zagraliśmy pierwszy mecz kontrolny z drużyną z Ujejsca, gdzie ulegliśmy 2:5. Podsumowując ten mecz mogę powiedzieć, że wynik nie jest dla nas ważny, bo tak naprawdę liga zweryfikuje wszystko. Wielkie brawa dla chłopaków za to, że wytrzymali cały mecz ze względu na bardzo wysoką temperaturę. Podczas sparingu pojawiło się 6 nowych zawodników, którzy prawdopodobnie podpiszą z nami umowę. Następny mecz kontrolny gramy z Orłem Dąbie, na którym również pojawią się nowe twarze. Za wszelką cenę chcemy wzmocnić linię obrony, ale i także pozycję napastnika i bramkarza. Na pewno w tym sezonie będziemy walczyć o wyższe cele niż utrzymanie, bo w tej drużynie jest duży potencjał, tylko musimy to pokazać na boisku.

Michał Chmielowski (trener SSZ Ujejsce): Pierwszy mecz zawsze jest jedną wielką niewiadomą. Po takim okresie przerwy jakichkolwiek założeń taktycznych nie planowaliśmy. Ważne było, żeby ten mecz wybiegać tym bardziej, że spotkaliśmy się po miesięcznej przerwie dopiero w czwartek. W tym meczu testowaliśmy pięciu nowych zawodników, którzy zgłosili chęć gry w naszej drużynie. Z każdego z tych zawodników jestem zadowolony i na pewno dołączą do nas w tym tygodniu na treningi. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu w meczu z Górnikiem Sosnowiec zagramy w pełnym zestawieniu, bo dziś brakowało siedmiu podstawowych zawodników. Chcemy doprowadzić do tego, aby ta kadra liczyła 20-22 zawodników. Mamy trzy tygodnie na przygotowanie. Zwiększyliśmy liczbę treningów w okresie przygotowawczym. Zostały nam trzy sparingi do rozegrania i pierwszy mecz 19 sierpnia notabene z rywalem z którym graliśmy sparing, czyli Przemszą Okradzionów.

SSZ UJEJSCE – PRZEMSZA OKRADZIONÓW 5:2
Bramki:
Ujejsce - Kachniarz 3, Szabla, Rusiński
Przemsza - Piątek, Kowalik


Źródło własne

 

 

 

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 24 lipiec 2017 14:40

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.