Log in

Ariel Mnochy i Marcin Grzywa o MŚ w piłce 6 osobowej.

Wiele w ostatnim czasie napisały media o sukcesie naszej drużyny w Mistrzostwach Świata w piłce nożnej 6 osobowej, które odbyły się w Portugalii. Nie mogło i również nas zabraknąć w tym gronie. Piłka 6 osobowa jest w naszym kraju bardzo popularna. Sam osobiście gram w jednej z takich lig i widzę, że zapotrzebowanie na taką formę uprawiania piłki jest bardzo duże.

 

W naszej drużynie narodowej gra obecnie 3 zawodników z naszego regionu. Ariel Mnochy z Orła Mokre, Marcin Grzywa z Piasta Gliwice (futsal), oraz Marcin Rosiński z Podlesianki Katowice. Z dwójką z nich udało nam się porozmawiać. Ariel i Marcin podzielili się wrażeniami z meczu finałowego jak i samych Mistrzostw.

Ariel Mnochy: Jeśli chodzi o mecz finałowy to piękno piłki polega na tym, że nie zawsze drużyna lepsza piłkarsko wygrywa. Było to widać, że byliśmy lepsi, ale niestety szczęście nie pomogło tzn. słupki, wybicie z praktycznie linii bramkowej itp.
Co do mistrzostw, to ogólnie mistrzostwa na plus, bo pokazaliśmy charakter i wydaje mi się, że super piłkę, no i wiadomo serducho. Za rok będziemy jeszcze silniejsi. Zapisaliśmy się w historii polskiej piłki jako pierwsi Wicemistrzowie Świata. A teraz ciężka praca. Walką i sercem zdobyliśmy wicemistrzostwo. Coś pięknego, chociaż po grze były apetyty na złoto, bo nie naszym zdaniem a innych ekip, byliśmy najmocniejszą ekipą

Marcin Grzywa: Co do meczu finałowego to uważam, że stał on na bardzo wysokim poziomie i trzymał w napięciu do ostatniego gwizdka. Sądzę, że kibic nie mógł się nudzić oglądając ten mecz. Mimo porażki uważam, że to My byliśmy drużyną lepszą, która prowadziła grę i stwarzała sobie liczne sytuacje podbramkowe, których niestety nie udało nam się zamienić na bramkę. Niemcy przez większość meczu grali długą piłką na swoich rosłych zawodników w przodzie i tam szukali swojej szansy, jak również postawili na grę z kontry, co w ostatecznym rozrachunku przyniosło efekt, ponieważ po jednej z nielicznych takich kontr udało Im się zdobyć zwycięskiego gola. 

Co do Mistrzostw to uważam, że była to świetna impreza, wysoki poziom, szczególnie już w fazie pucharowej turnieju, gdzie praktycznie każda drużyna począwszy od 1/8 finałów mogła liczyć się w walce o medale, o czym świadczą zwycięstwa odniesione dzięki seriom rzutów karnych.

Naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że na kolejnej imprezie w naszej kadrze będzie więcej zawodników z naszego regionu.

 

 

Źródło własne

 

 

Ostatnio zmienianysobota, 13 październik 2018 10:24

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.