Logo
Wydrukuj tę stronę

U19: Usłyszane pod szatnią - Ireneusz Psykała - ŚLJS Ruch Chorzów

U19 Ruch Chorzów w pierwszym wiosennym meczu pokazał swoja siłę i potwierdził swoje aspiracje do zdobycia tytułu Śląskiej Ligi Juniorów Starszych. Oto co powiedział po meczu trener Ireneusz Psykała.

Ireneusz Psykała: Na pewno trzeba być zadowolonym, bo trudno o inny stan, kiedy się wygrywa 7:0, a poziom gry również cieszy. Boisko było małe, Odra od początku ustawiła się bardzo nisko na swojej połowie, przez co nawet przy dużych umiejętnościach trudno się było przebić. Przez pierwsze 20 minuty nie potrafiliśmy zgubić przeciwnika i znaleźć miejsca do strzału, jednak pierwsza bramka po stałym fragmencie gry sprawiła, że mecz się nam otworzył. Do przerwy prowadziliśmy 3:0, a druga połowa to już nasza całkowita dominacja.

Przeciwnik poruszał się już też inaczej, przez co stosunkowo łatwo dochodziliśmy do sytuacji bramkowych. Mogliśmy, oczywiście, wygrać wyżej, jednak było dużo bardzo dobrych, przemyślanych akcji, gdzie potrafiliśmy zgubić rywala. Ukłony dla chłopaków, bo w pierwszych fragmentach spotkania zagrali rozsądnie, cierpliwie i bez nerwowości - to mogło się podobać i na pewno się opłaciło.

Odra Centrum Wodzisław Śl. - Ruch Chorzów 0:7 (0:3)

0:1 - Szkucik, 25 min.
0:2 - Nowakowski, 42 min.
0:3 - Winciersz, 43 min.
0:4 - Świątczak, 53 min.
0:5 - Rudek, 56 min.
0:6 - Jaworek, 59 min.
0:7 - Starzyński, 81 min.